Wernisaż Wystawy Dominik Lejman – Opatrzenie
Kluczem będzie tutaj słowo „opatrywać”, tłumaczone w medycznym sensie jako opatrywanie ran
Gdzie?
Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia"
Jaskółcza 1, 80-767 Gdańsk
Kiedy?
9 marca 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
CSW Łaźnia

„Opatrzenie” jest pierwszą wystawą przeglądową Dominika Lejmana, w mieście Gdańsk, która prezentuje, w problemowym ujęciu, ważniejsze prace tego artysty, pochodzące z ostatniej dekady, jak między innymi: „Basic Training”, „YoLoVi”, czy też „Płot”, czyli projekt z Biennale w Wenecji, rok 2017. Jak również specjalnie na tę wystawę przygotowany fresk wideo, noszący tytuł: „Równia pochyła inaczej Inclined Plane”. Kluczem będzie tutaj słowo „opatrywać”, tłumaczone w medycznym sensie jako opatrywanie ran, a także jako proces osłabnięcia siły przekazu, kiedy mówimy, iż coś się już „opatrzyło”.

Relacja tych dwóch znaczeń łączy prace, które prezentujemy nie jedynie pod względem ich treści, ale także pod względem formalnego zabiegu, który z kolei jest tak charakterystyczny dla twórczości Lejmana, objawiającego się "zapaleniem światła w kinie". Zmienia to radykalnie sens wątków jakie poruszamy. Logikę prac, tak specyficzną można na naszej wystawie zdefiniować znowu jako „healing loop”, albo „anesthetizing loop”. Będzie to zatem znieczulająca projekcję w zapętleniu powtórzeń, czy też odbierająca siły obrazom na rzecz tego, że widz pojawi się w przestrzeni wystawy.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 9-go marca 2018 roku, do gdańskiego Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia", znajdującego się przy ulicy Jaskółczej 1. Wydarzenie jest bezpłatne, a rozpocznie się o godzinie 18:00.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl