Wernisaż wystawy "Design symboliczny"
Artyści ponoć wszędzie poszukują możliwości, by uprawiać sztukę. Znajdują takie możliwości również na polu designu oraz architektury.
Gdzie?
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
Lipowa 4, 30-702 Kraków
Kiedy?
27 czerwca 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Artyści ponoć wszędzie poszukują możliwości, by uprawiać sztukę. Znajdują takie możliwości również na polu designu oraz architektury. Tradycyjnie właśnie te dziedziny podporządkowane są funkcji. Inwencja twórcza projektantów jest wpisana w zasadę nadrzędną użyteczności. Artyści współcześni wykorzystują relację funkcja-inwencja na sposób bardzo przewrotny. Całkowicie odrzucają jej symbolikę. Rzeczy zaś łudzą swą praktycznością, a jednocześnie nie pozwalają na nią. Dzięki temu jawi nam się przestrzeń ideowych rozgrywek.

Dywan Faiga Ahmeda jest historią warstw własnych. Natomiast Kotara Mony Hatoum stała się interpretacją geografii. Dalej: Stoły Daniela Spoerriego przeczą grawitacji, a Paleta transportowa samego Farida Rasulova ulega ambicjom estetycznym. Naczynia zaś Lee Seung-hee rezygnowały z trzeciego wymiaru. Istotą stał się nawet Mebel Kojiego Kamojiego, a Pojemnik przeznaczony na śmieci samego Bjørna Nørgaarda rozpoczął pochłanianie idei. Talerze Feika Beckersa starają się przenosić mądrości życiowe. Gra w klasy od Marii Stangret przeczy możliwością ludzkim. Czaszki Froda Mikkelsena oraz Kourosha Salehiego prowadzą rozmyślania o życiu kiedy to życie już się kończy. Talerze Zbigniewa Warpechowskiego rozmawiają na tematy egzystencjalne. W tych właśnie pracach zaprzeczenie funkcji jest dość istotnym artystycznym argumentem. Sztuka zmienia wciąż praktykę w refleksyjny koncept.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wernisaż wystawy, który odbędzie się już 27-go czerwca 2019 roku, w krakowskim Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, znajdującym się przy ulicy Lipowej 4. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl