Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy „Continuum… Rysunki z ziemi włoskiej” Joanny Brześcińskiej-Riccio

Wernisaż wystawy „Continuum… Rysunki z ziemi włoskiej” Joanny Brześcińskiej-Riccio
 
Wystawa ta potwierdza również wyjątkowy aspekt w twórczości artystki. Obrazy przez nią namalowane, które zawierają różnorodne i różne wizje, w rzeczywistości tworzą niekończące się puzzle
gdzie?Galeria Brama Bielańska
Czujna 25, 01-537 Warszawa
kiedy?29 lipca 2017 od 17:00
organizatorMuzeum Niepodległości

Muzeum Dziesiątego Pawilonu Warszawskiej Cytadeli (Brama Bielańska Galeria) bardzo serdecznie Państwa zaprasza na wystawę, pod tytułem: "Continuum… Rysunki z ziemi włoskiej", której autorką jest Joanna Brześcińska-Riccio.

Z okładki zaproszenia na tę wystawę możemy dowiedzieć się, że rysunki artystki posiadają potargane linie, które wybiegają nieskończenie poza same ramy obrazu i kontynuują wizję w marzeniach widzów. Zapisują się nawet w naszej podświadomości. Wystawa ta potwierdza również wyjątkowy aspekt w twórczości artystki. Obrazy przez nią namalowane, które zawierają różnorodne i różne wizje, w rzeczywistości tworzą niekończące się puzzle, przewijające się i łączące, które ciągiem wybiegają do nieskończoności, gdzie całkiem nowe fragmenty tworzy nieprzerwanie Joanna Brześcińska-Riccio.

"Continuum" tytułowe jest zaś słowem rozumianym w licznych językach, które informuje nas o zastosowaniu konsekwentnym przez samą autorkę artystycznych technik oraz wierności tematycznej, która oscyluje wokół dążeniom do utrzymania stylu jednolitego. Jak również o związku nieprzerwanym z ojczyzną, ponieważ artystka już od trzydziestu lat mieszka i pracuje we Włoszech, powraca jednak stale do Polski oraz przypomina kiedy tylko może o swych korzeniach.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Artystka przyszła na świat Krasnymstawie (Lubelszczyzna). To absolwentka Instytutu Artystycznego Wychowania na Wydziale Psychologii oraz Pedagogiki UMCS (Lublin). Dyplom i specjalizację Joanna zrobiła z grafiki - akwaforta, pod czujnym okiem profesor Danuty Kołwzan-Nowickiej (rok 1985). Natomiast od roku 1989 autorka wystawy zamieszkuje w Toskanii, gdzie pracuje jako artysta niezależny grafik. Twórczość artystki stanowią głównie rysunki tuszem, także na płótnie (własna technika), grafika i rysunek na ceramicznych formach.

Zrealizowała ona trzydzieści cztery indywidualne wystawy, a także udział wzięła w więcej niż sto siedemdziesięciu zbiorowych wystawach, targach i przeglądach sztuki, w:

* Hiszpanii
* Włoszech
* Wielkiej Brytanii
* Francji
* Belgii
* Stanach Zjednoczonych
* Turcji
* Polsce
* Niemczech

Laureatka około czterdziestu wyróżnień oraz nagród w konkursach sztuki, a także za całokształt artystycznej pracy. Prace artystki można oglądać w licznych publicznych kolekcjach, czy też prywatnych, między innymi w Niemczech, Francji, Polsce, we Włoszech.

Joanna Brześcińska-Riccio we Włoszech należy do wielu artystycznych stowarzyszeń oraz do akademickich. Stosunkowo często uczestniczy także w sympozjach, jak również kongresach polonijnych, gdzie prezentuje swój artystyczny dorobek. Poświęca się działalności artystyczno-kulturalnej w celu przybliżenia twórczych środowisk włoskich oraz polskich. Inicjatorka i współorganizatorka wymiany artystycznej pomiędzy Zamościem a Pizą.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl