Wernisaż wystawy "Camera Obscura"
Artystę pasjonują głównie archiwa fotograficzne, miejska przestrzeń oraz jej relacje z mieszkańcami.
Gdzie?
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Papiernicza 2, 31-221 Kraków
Kiedy?
14 czerwca 2019 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wspaniałą wystawę instalacji, w typie site – specific, która opiera się o technikę, zwaną: camera obscura (ruiny XVI – wiecznej baszty). Ten projekt przygotował artysta wizualnych sztuk Bartolomeo Koczenasza, który na co dzień tworzy obiekty fotograficzne, wspiera akcje pro - ekologiczne, który również tworzy artystyczne projekty, w charakterze site-specific oraz performatywnym.

Zatem Bartolomeo Koczenasz - przyszedł na świat w roku 1988 i jest artystą wizualnych sztuk. Skończył filozofię na krakowskim Uniwersytecie Jagiellońskim. To współzałożyciel kolektywu Niedzielni, który w latach od 2016 do 2018 prowadził instytucję niezależną sztuki Art House, Kraków. Od roku 2010 współorganizuje wydarzenia społeczno-artystyczne, jak między innymi: Ulica Józefa, Modraszek Kolektyw i Wodna Masa Krytyczna. Brał także udział w licznych festiwalach sztuki, tak w kraju, jak również poza jego granicami. W charakterze laureata festiwalu, pod nazwą: Art Boom realizował mural Barcelona (miasto Kraków). W roku 2012 nominowany został do tytułu Artysty Roku (plebiscyt: Kulturalne Odloty, Gazeta Wyborcza). w roku 2018 tworzył podarek dla Pomorzan, czyli rzeźbę księżyca, przetransportowaną Wisłą z miasta Kraków do miasta Gdańsk. Pasjonują go głównie archiwa fotograficzne, miejska przestrzeń oraz jej relacje z mieszkańcami. Artysta tworzy fotograficzne obiekty oraz realizuje artystyczne projekty w charakterze site-specific.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wernisaż wystawy, pt.: "Camera Obscura", który odbędzie się już 14-go czerwca 2019 roku, w krakowskim Centrum Kultury Dworku Białoprądnickim, znajdującym się przy ulicy Papierniczej 2. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i jest bezpłatne.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl