Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy "Anioły i demony Witkacego czyli dreszcz metafizyczny"

Wernisaż wystawy "Anioły i demony Witkacego czyli dreszcz metafizyczny"
 
Prace prezentowane były w Mediolanie, Wenecji, Kijowie i Rzymie, a także w Paryżu.
gdzie?Zajazd Kościuszkowski
Białoprądnicka 3, 21-221 Kraków
kiedy?10 listopada 2017 od 19:00
za ile?bezpłatnie
organizatorCentrum Kultury Dworek Białoprądnicki

To będzie wydarzenie absolutnie fascynujące, takie które wywoła prawdziwy dreszcz emocji! Mamy zaszczy zaprosić na wernisaż wystawy twórczości artystki Pauliny Knyziak-Niezgodzkiej. Wystawa nosi tytuł: "Anioły i demony Witkacego czyli dreszcz metafizyczny" i zorganizowana zostanie w Zajeździe Kościuszkowskim w Krakowie przy ulicy Białoprądnickiej 3. Organizatorem wystawy jest Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Tytuł wystawy nawiązuje bezpośrednio do osoby Stanisława Ignacego Witkiewicza. Artysta ten niezwykle fascynuje, a także dostarcza inspiracji Paulinie Knyziak-Niezgodzkiej. Autorka o swej twórczości twierdzi, że najłatwiej scharakteryzować ją mottem „Exprimer l'inexprimable, saisir l'insaisissable”, które w polskim tłumaczeniu oznacza konieczność wypowiadania rzeczy niewypowiedzianych, chwytania tego co nieuchwytne. Artystka Paulina Knyziak-Niezgodzka każdego dnia sama tworzy swój świat. Kreuje go z malarstwa oraz prozy i poezji. Stworzone przez nią obrazy to nic innego jak scenografia do spektakli, które rozgrywają się na deskach wewnętrznej sceny wyobraźni.

PAULINA KNYZIAK-NIEZGODZKA to laureatka wielu konkursów poetyckich oraz wyróżnień, które otrzymała za dokonania w dziedzinie reżyserii spektakli teatralnych. Twórczość malarska artystki prezentowana była w wielu miejscach. Są to między innymi przestrzenie w krakowskiej Galerii Lamelli, na Zamku Miejskim w Żywcu, w Krakowie w Pałacu Zieleniewskich oraz na Dworze Czeczów, w dworze staropolskim w Krzykawce, w skawińskim Pałacyku "Sokół", w Bliżynie w Pałacu Platerów oraz w kieleckim Pałacyku "Art -Styl". Artystka ma na swym koncie udział w wystawach zbiorowych w wielu państwach na terenie Europy.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Prace prezentowane były w Mediolanie, Wenecji, Kijowie i Rzymie, a także w Paryżu. Rok 2011 przyniósł edycję tomiku poetyckiego, który nosił tytuł “Wiersze i obrazy - wariacje na temat człowieka”. Patronat nad wydawnictwem objęła Oficyna Konfraterni Poetów. Poezja Pauliny Knyziak - Niezgodzkiej drukowana była także w zbiorczych tomikach Krakowskiej Konfraterni Poetów "Święta codzienność", "Dźwięczenie słowem", "Świąteczne przesłania", a także w pokonkursowych wydaniach, gdzie zaszczyt edycji wiązał się z otrzymaną nagrodą lub wyróżnieniem(między innymi w pierwszym ogólnopolskim konkursie imienia Zbigniewa Herberta).

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl