Wernisaż wystawy Anima Mea
Anima MEA jest również opowieścią traktująca o duchowości człowieka, jego zachwytach nad życiem oraz nad pięknem otaczającego świata.
Gdzie?
Podziemia Kamedulskie
Dewajtis 3, 01-815 Warszawa
Kiedy?
1 września 2019 od 13:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Dobre Miejsce - katolickie centrum kultury

Dobre Miejsce zaprasza Państwa bardzo serdecznie w granicach projektu: "Anima Mea", który jest organizowany dzięki Fundacji Betesda. To trzecia już edycja naszej wystawy, która będzie prezentowana w warszawskiej Galerii Krużganek. Na wernisaż wystawy zapraszamy 1-go września 2019 roku, o godzinie 13:00. Towarzyszącym wydarzeniem wystawie będzie fortepianowy recital Grzegorza Andruszkiewicza. Nad projektem patronat obejmuje biskup Michał Janocha.

Warszawscy artyści odkrywając prawdy dotyczące duszy, rozważali dedykowaną literaturę, powieść noszącą tytuł: „Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu”, napisaną przez księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Jerzego Vitulaniego i film ojca Adama Szustaka, pod tytułem: „Ludzka dusza”. Nad wystawami patronat objął ksiądz Biskup Michał Janocha.

Anima MEA jest również opowieścią traktująca o duchowości człowieka, jego zachwytach nad życiem oraz nad pięknem otaczającego świata. Prace ukazują dążenia duszy, jaka osadzona w cielesności pragnęłaby jednak bliskości boskiej. To Duch Święty porusza ją i prowadzi. Zatem artyści stanęli wobec jakże trudnego tematu, ale postarali się dać Państwu odpowiedzi na pytania, miedzy innymi: Jak wyglądają dusze? Do czego dusze dążą? Co dusze zachwyca oraz co inspiruje?

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Wystawa, pt.: "Anima MEA" jest projektem skupiającym twórców chrześcijańskich z Warszawy oraz jej okolic. Twórcy sięgają do przeróżnych dyscyplin sztuki, do technik, czy technologii. Merytoryczna współpraca: ksiądz Biskup Michał Janocha, ksiądz Wojciech Drozdowicz, ksiądz Mirosław Nowak. Kuratorzy: Piotr Szewczyk i Anna Jachimczyk.

Na wernisaż wystawy zapraszamy Was serdecznie już 1-go września tego roku, do warszawskich Podziemi Kamedulskich, przy ulicy Dewajtis 3. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 13:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl