Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy Aleksandra Kołątaj "Przybliżenie"

Wernisaż Wystawy Aleksandra Kołątaj "Przybliżenie"
 
Tak więc malarka tworzy kompozycje tylko bezpośrednio w plenerze, szuka tym samym motywów, a także inspiruje się pięknem, które znajduje się w otaczającej nas rzeczywistości.
gdzie?Dom Artysty Plastyka Galeria DAP, Galeria LUFCIK, 3678
Mazowiecka 11a, 00-052 Warszawa
kiedy?4 września 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorOkręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków OW ZPAP

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę, pod tytułem: "Przybliżenie". Będzie to pierwsza taka duża oraz przekrojowa ekspozycja malarskich prac, które zostały wykonane w technice akwareli, natomiast ich autorką jest Aleksandra Kołątaj. Wybrała artystka z całokształtu swej pracy twórczej obrazy najbardziej reprezentatywne oraz takie, do których odnosi stosunek specyficzny, to znaczy, iż czuje się z nimi silnie związana. Jaki jest tego powód? Otóż mają one dla artystki wielką artystyczną wartość albo sentymentalną. Z licznymi dziełami, z pośród nich utożsamia się i nie umie się rozstać, nawet jeśli ma chętnych na nie nabywców.

Spontaniczna rejestracja wizualnych bodźców oraz oddanie tak zwanego ducha miejsca jest wyznacznikiem barwnych kreacji, znajdujących się na papierze, realistycznych z założenia, a jednocześnie uniwersalnych i metaforycznych. Tak więc malarka tworzy kompozycje tylko bezpośrednio w plenerze, szuka tym samym motywów, a także inspiruje się pięknem, które znajduje się w otaczającej nas rzeczywistości. Pośród jej akwarel są pejzaże, motywy roślinne raz obrazy obiektów architektonicznych.

Temat główny jej dzieł to przeżywany emocjonalnie krajobraz, odbierana intuicyjnie przyroda, natura w swych przeróżnych przejawach. Malarka przedstawia z pomocą środków przekazu akwarelowych, na sposób subiektywny i impresyjny, jednak zawsze wierny prawdzie odbieranej o świecie wrażenie własne, jakie pobudzają w niej widoki dróg, gór, lasów, pól, mórz oraz rzek.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Na wystawę zapraszamy już 4-go września 2017 roku, do warszawskiego Domu Artysty Plastyka DAP, w Galerii Lufcik, przy ulicy Mazowieckiej 11a. Wydarzenie bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl