Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy "Aarhus - sztuka jako dialog społeczny"

Wernisaż Wystawy "Aarhus - sztuka jako dialog społeczny"
 
Od mniej więcej dwudziestu lat stara się dokumentować działania artystyczne w mieście: akcje, murale, działania procesualne, czy performance
gdzie?Nadbałtyckie Centrum Kultury - Ratusz Staromiejski
Korzenna 33/35, 80-851 Gdańsk
kiedy?9 stycznia 2018 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorNadbałtyckie Centrum Kultury

Barbara Katzin Aarhus - fotografia, sztuka dialogiem społecznym. Aarhus to drugie, biorąc pod uwagę wielkość, miasto duńskie, które jest równocześnie miastem partnerskim Gdańska. W roku 2017 jest także Europejską Stolicą Kultury. Przy takowych okazjach, jak zwykle jest tam realizowany obszerny oraz przygotowywany wiele lat, kulturalny program. W większości jednak prezentuje Państwu wydarzenia z tak zwanego mainstreamu kulturalnego. Jednak Aarhus jest miejscem realizowania licznych działań offowych. Takiej kolei rzeczy sprzyja szczególnie edukacyjne zaplecze lokalne. W mieście prócz państwowej Aarhus Kunstakademi również działa Jutland Art Academy - prywatna, która skupia się na przygotowywaniu artystów do podjęcia konceptualnych działań w sztuce.

Artystka - Barbara Katzin jest amerykanką, która przyszła na świat w Connecticut i w latach osiemdziesiątych XX wieku wybrała sobie Danię na miejsce swych artystycznych studiów. Wówczas nie przewidziała, iż będzie związana z tym miejscem już na stałe. Zatem mieszka w Aarhus, a także zajmuje się analogową fotografią oraz cyfrową. Od mniej więcej dwudziestu lat stara się dokumentować działania artystyczne w mieście: akcje, murale, działania procesualne, czy performance i inne. Archiwum artystki jest ciągle nieodkrytym i fascynującym zasobem.

Wystawą, którą planujemy na celu ma głównie wyselekcjonowanie, jak również prezentację fotograficznej dokumentacji ciekawych wydarzeń z życia alternatywnego w Aarhus. Ta wystawa będzie zatem próbą ukazania kultury Aarhus mając na uwadze perspektywę inną niż ta oferowana przez program Stolicy Europejskiej Kultury.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Kuratorką wystawy jest Agnieszka Wołodźko. Wystawa odbędzie się 9-go stycznia 2018 roku, w gdańskim Nadbałtyckim Centrum Kultury, znajdującym się przy ulicy Korzennej 33/35. Zaczynamy o godzinie 18:00, wydarzenie jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl