Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Tomasz Kucharski "Chartarius"

Wernisaż Tomasz Kucharski "Chartarius"
 
Jego obrazy mają z reguły kompozycję centralną, które śmiało można przywrócić do kart, w których wypadku symbolika nigdy nie zostaje bez znaczenia.
gdzie?Klub Żak
Aleja Grunwaldzka 195/197, 80-266 Gdańsk
kiedy?7 grudnia 2017 od 19:00 do 22:00
za ile?bezpłatnie
organizatorKlub Żak w Gdańsku

Papier jest bardzo delikatną materią. Jeśli jest pogięty to przypomina barokową, czy też gotycką tkaninę. W obrazach artysty - Tomasza Kucharskiego, papier stara się odrealniać osadzone w nim artefakty oraz postaci. Ukazuje je znajdujące się poza czasem. Jest to ujęcie współczesne. Szuka w nim mianownika wspólnego z przeszłością, który znajdowałby się na osi czasowej. Wszystko to naprowadziło artystę na trop słowa łacińskiego - "chartarius", co oznacza papierowy. Taki sam tytuł nosi wystawa. To słowo ma także drugie znaczenie niekiedy pisane jako "caritarius", czyli kartownik iluminujący oraz wyrabiający karty do gry w przeszłości.

Jego obrazy mają z reguły kompozycję centralną, które śmiało można przywrócić do kart, w których wypadku symbolika nigdy nie zostaje bez znaczenia. Gama zredukowana pozwala skupiać się, tak na treści, jak i na formie. Śmierć i życie, świat duchowy oraz materialny nachalnie i nieustannie mnożą pytania i przypominają o sobie. Poszukiwanie odpowiedzi na nie nie jest łatwe, czasami wydaje się to wręcz niemożliwe. Sztuka jednak w sposób mało uchwytny zbliża ludzi do prawdy.

Zapraszamy na wernisaż wystawy artysty, który odbędzie się już 7-go grudnia 2017 roku, w gdańskim Klubie Żak, od godziny 19:00 do 22:00. Wydarzenie jest bezpłatne.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl