Wernisaż Malarstwa Magdaleny Hanysz-Stefańskiej

Wernisaż Malarstwa Magdaleny Hanysz-Stefańskiej
Hanysz-Stefańska sama mówi, że jeżeli miałaby pokusić się o jedno słowo na określenie jej artystycznej twórczości to użyłaby słowa: "optymizm".
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
25 września 2019 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Fundacja Wspólnota Gdańska

Magdalena Hanysz-Stefańska przyszła na świat w roku 1970. To absolwentka Wydziału Malarstwa oraz Grafiki PWSSP - Gdańsk (teraz ASP). Posiada również dyplom malarstwa z wyróżnieniem, z roku 1994, temat brzmiący: „Kilka słów o natchnieniu”, pracownia profesora Macieja Świeszewskiego. Poza tym uzyskała aneks z grafiki u profesora Czesława Tumielewicza. „Jedność z wielości” - to temat z jej przewodu doktorskiego. Rozprawa habilitacyjna brzmiała natomiast: „Bestiariusz linorytnika”. Teraz pracuje na ASP - Wydział Grafiki w mieście Gdańsk. Prowadzi Pracownię Podstaw Artystycznej Grafiki i Katedrę Grafiki Artystycznej. Była uczestniczką więcej niż 300 zbiorowych wystawach, a także indywidualnych odbywających się w kraju oraz poza jego granicami. Była wiele razy nagradzana, miedzy innymi zdobyła: wyróżnienie w 13th Seoul Space International Print Biennal w Korei Południowej, 13th International Biennal Print Exhibition, w Tajwanie, nagroda równorzędna podczas konkursu graficznego imienia Józefa Gielniaka (Jelenia Góra). Należy do ZPAP.

Hanysz-Stefańska sama mówi, że jeżeli miałaby pokusić się o jedno słowo na określenie jej artystycznej twórczości to użyłaby słowa: "optymizm". Jest obserwatorką, komentatorką wydarzeń z życia, które toczy się obok niej. Pokawałkowaną rzeczywistość autorka zapamiętuje oraz przetwarza w sobie jedynie znanych, właściwie zresztą nieznanych, odmętach szarych komórek. Najbardziej upodobała sobie kolorowy linoryt i ta właśnie technikę uprawia najczęściej, czyli kreowanie jej „linorytowego” świata, co bawi ją przez cały czas oraz sprawia jej mnóstwo radości, jaką chciałaby się z Państwem dzielić.

Zapraszamy Was zatem na wernisaż malarstwa, który odbędzie się już 25-go września 2019 roku, do gdańskiego Oliwskiego ratusza Kultury, znajdującego się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i jest bezpłatne. Jego organizatorem jest zaś Fundacja Wspólnota Gdańska.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl