Wernisaż Kosmiczne ogrody. Zbigniew Oksiuta
Słowo uzyskało popularność w renesansie, ale jego rodowód pochodzi wprost z wieków średnich, kiedy w taki sposób określano przestrzeń służącą do eksperymentów o charakterze alchemii.
Gdzie?
Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia"
Jaskółcza 1, 80-767 Gdańsk
Kiedy?
9 sierpnia 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
CSW Łaźnia

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wernisaż wystawy Zbigniew Oksiuta, pod tytułem: "Kosmiczne ogrody", który będzie miał miejsce 9-go sierpnia 2019 roku, w gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia", przy ulicy Jaskółczej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne. Wystawa ma rację bytu w granicach cyklu, pod nazwą: "Art and Science Meeting". Będzie bardzo ciekawie.

"Studiolo" z języka włoskiego oznacza dokładnie: "małe studio", czy "gabinet", który ma za zadanie służyć do nauki, badań oraz doświadczeń. Słowo uzyskało popularność w renesansie, ale jego rodowód pochodzi wprost z wieków średnich, kiedy w taki sposób określano przestrzeń służącą do eksperymentów o charakterze alchemii. W takim znaczeniu nasze "studiolo" jest zygotą współczesnego laboratorium. Podczas wystawy zaprezentujemy Państwu studiolo współczesne, czyli eksperymentalną przestrzeń służącą badaniom oraz hodowli roślinności w warunkach dość nietypowych. Tkanki roślinne, a także rośliny hodowane będą w środowisku sterylnym oraz poddawane zmiennym wpływom światła, grawitacji, czy też hormonów w celu pozyskania roślinnej masy o całkiem nowych funkcjach oraz niespotykanych wcześniej w naturze kształtach, czy formach.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl