Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Jerzy Jędrysiak. Grafika. Czarno-Biała Gra-fika Wyobraźni

Wernisaż Jerzy Jędrysiak. Grafika. Czarno-Biała Gra-fika Wyobraźni
 
Jednocześnie Jędrysiak jest oryginalny, dlatego że świat jego wyobrażeń zdołał odnaleźć odpowiedni oraz nieomylnie połączony z autorem język i styl.
gdzie?Państwowa Galeria Sztuki
Pl. Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
kiedy?1 czerwca 2017 od 19:30
za ile?bezpłatnie
organizatorPaństwowa Galeria Sztuki

Artysta w naszych czasach, który stara się być wolny od ogólnie przyjętej i powszechnie obowiązującej estetycznej doktryny oraz od konwencji, która oczekiwana jest przez odbiorcę, jest niestety ciągle narażony na dwa niebezpieczeństwa podstawowe. Porusza się zatem pomiędzy Scyllą przystępności, wiodącej najczęściej ku tandecie komercyjnej i Charybdą oryginalności stającą się czasami celem dla samego celu, zatraca indywidualne znamię artysty, a także pozorami refleksji twórczej pokrywa intelektualną słabość, jak również zwykłe braki umiejętności oraz warsztatowe niedostatki.

Sukces Jerzego Jędrysiaka polega na tym, iż zdołał te bieguny przeciwne, w swej twórczości po prostu pogodzić. Jest on przystępnym artystą, ponieważ jego dzieła są podziwiane przez szeroką publiczność na całym świecie. Jednocześnie Jędrysiak jest oryginalny, dlatego że świat jego wyobrażeń zdołał odnaleźć odpowiedni oraz nieomylnie połączony z autorem język i styl. Artysta posługuje się warsztatem tradycyjnym, a nawet można by rzec - archaicznym.

Tym samym w jego pracach odnaleźć można echa drzeworytu średniowiecznego, potrafił stworzyć wyrazistą współcześnie graficzną formę, która jest zdolna przekazać opowieść wielowątkową. Autor tym samym jest gawędziarzem, pochodzenia najlepszej tradycji podhalańskiej. Raczej rzadko zdarza się, by osobowość artysty, rodowód i natura jego charakteru, tak bez reszty i jednoznacznie znajdowały odbicie w jego dziełach.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl