Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Ilustracji Magdaleny Giesek oraz spacer po Wrzeszczu

Wernisaż Ilustracji Magdaleny Giesek oraz spacer po Wrzeszczu
 
Egzotyczne kształty oraz rozkoszne pejzaże otworzyły artystkę na kolor. Wówczas stał się on ulubioną formą artystycznego wyrazu.
gdzie?Biblioteka pod Kotem i Myszą
Lelewela J. 21/22, 80-422 Gdańsk
kiedy?16 września 2017 od 11:00 do 13:00
za ile?bezpłatnie
organizatorWojewódzka Biblioteka Publiczna

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa na wernisaż ilustracji autorstwa Magdaleny Giesek, a także na rodzinny spacer po Wrzeszczu wraz z przewodnikiem. Obowiązują zapisy na spacer. Prace naszej artystki oglądać można przez cały wrzesień. To ilustracje przeznaczone do Śpiewnika Lwiątek Gdańskich, który został wydany przez Fundację zwaną Wspólnota Gdańska.

Przedstawiamy Państwu Magdalenę Giesek, która urodziła się w Gdańsku w roku 1979. Jest ona absolwentką Wydziału Społecznych Nauk Gdańskiego Uniwersytetu oraz Centrum Latynoamerykańskich Studiów Warszawskiego Uniwersytetu. Swą wielką malarską pasję odkryła w trakcie wizyty w Ameryce Południowej (rok 2002). Egzotyczne kształty oraz rozkoszne pejzaże otworzyły artystkę na kolor. Wówczas stał się on ulubioną formą artystycznego wyrazu. Nowych inspiracji szukała w Hiszpanii w roku 2005, a tam rozwinęła artystka technikę oraz formy ekspresyjne. Styl Magdaleny Giesek odzwierciedla różne sposoby komunikacji, miedzy innymi: prymitywizm latynoamerykański, ponieważ ilustratorka głównie szuka dialogu bezpośredniego z odbiorcą, w którym rolę kluczową w wyrazie ma kolor, bez podtekstów oraz zbędnych zdobień. Prace artystki wystawiany były we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Japonii, Polsce oraz Kolumbii.

Wernisaż ilustracji odbędzie się już 16 września 2017 roku, w Gdańskiej Bibliotece pod Kotem i Myszą, znajdującej się przy ulicy Lelewela J. 21/22. Wydarzenie bezpłatne, rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 13:00.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl