Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Agnieszka Baaske Second Skin Vol. 2 w PL

Wernisaż Agnieszka Baaske Second Skin Vol. 2 w PL
 
Ujawniają również bardzo cenny dar, który autorka posiada, a mianowicie dar dostrzegania i patrzenia na nawet najmniejsze detale utworzone przez naturę.
gdzie?Sztuka Wyboru
Juliusza Słowackiego 19, 80-257 Gdańsk
kiedy?13 grudnia 2017 od 19:00
organizatorSztuka Wyboru

Wyobraźcie sobie Państwo ciemne, szare morze, które przybija do piaszczystych, bladych plaż, które z kolei są poprzetykane to tu, to tam chropowatymi i powalonymi fragmentami różnych konarów, a także kreseczkami wygłaskanych wręcz, szarych patyków, które wyrzucają fale morskie. Poza tym jak okiem sięgnąć spiętrzone urwiska, a na ich szczytach znajdują się postrzępione wiatrem sosny. Kępy trawy, które natomiast wypłowiały już od słońca oraz zostały potargane przez wiatry.

Trawy te porastają wydmy. Srebrzysty mech tworzy wręcz dywany, które rozpościerają się u podnóży lasu iglastego. Znajdujemy się na północy, przy samym wybrzeżu Morza Bałtyckiego, w miejscu, w którym z pomocą bardzo rozkapryszonej pogody rozbłysk Słońca staje się tuż za ciężkimi niczym ołów chmurami. Twory dzianinowe Prulli powstają zawsze łącząc się ściśle właśnie z opisanym miejscem. Ujawniają również bardzo cenny dar, który autorka posiada, a mianowicie dar dostrzegania i patrzenia na nawet najmniejsze detale utworzone przez naturę. Zachwyt nad nimi jest z jej strony spontaniczny, a Agnieszka świetnie potrafi przekuć go na język form, niezwykle zdyscyplinowany. Jej sprawne ręce potrafią stworzyć minimalistyczne prace oraz funkcjonalne, jak również w ścisłej kolorystycznej gamie. Dobiera ona materiały starannie, jak również dba o precyzję wykonywania każdych sztuk. Tutaj nie ma miejsca na przypadek, jednak duch przepełnionego tajemnicą, nieposkromionego krajobrazu nadmorskiego jest mocno wyczuwalny.

Czasami w ściegu komina lub czapki zaplączą się wełniane, małe paproszki, które podobne są do drobinek organicznych, które wyrzuca morze na piasek. Mogą to być fragmenty igliwia, drewna, czy umarłych owadów.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na wernisaż wystawy zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 13-go grudnia 2017 roku, do gdańskiej Sztuki Wyboru, znajdującej się przy ulicy Juliusza Słowackiego 19. Zaczynamy o godzinie 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl