Weedpecker & Popsysze Protokultura
To kolejny już krok muzyczny, wykonany w kierunku australijskich inspiracji. Album dosłownie zachwyca, dlatego wszyscy fani oczekują prezentacji na żywo.
Gdzie?
Protokultura Klub Sztuki Alternatywnej
Niterów 29b, 80-864 Gdańsk
Kiedy?
13 kwietnia 2018 od 20:00
Za ile?
30 zł

Protokultura Klub Sztuki Alternatywnej ma zaszczyt zaprosić na koncert formacji Weedpecker oraz tria Popsysze. 13 kwietnia przestrzeń gdańskiego klubu przy Niterów 29b wypełnią dźwięki kreowane przez Weedpecker, formacji o której zwykło się mówić, że to czołówka psychodelicznego, mocnego grania. Twórczość grupy Weedpecker to kolaż space rocka, grunge, i wszystkiego tego co najlepsze w stonerze. Całość zaprawiona jest kwaśnymi wokalnymi harmoniami, które pomagają zapaść w trans muzyczny. A ten nie byłby możliwy bez dokonań nowej sekcji rytmicznej za którą stoi warszawska formacja Clockmaid.

Podczas koncertu w Gdańsku zespół wykona utwory z premierowego albumu "III". Płyta wydana została przez Stickman Records, niemieckie wydawnictwo. To kolejny już krok muzyczny, wykonany w kierunku australijskich inspiracji. Album dosłownie zachwyca, dlatego wszyscy fani oczekują prezentacji na żywo.

Skład formacji Weedpecker zasiliło trio Popysze. Trzeci album muzyków, który powstał w nadbałtyckiej miejscowości Kopalino, nosi tytuł zgodny z miejscem powstania. Album Kopalino zdobył szerokie uznanie i znalazł się w zestawieniu dwudziestu, najlepszych albumów z 2017 roku (ranking Kamila Wicika pracującego w Radiu Gdańsk S.A.). Album plasuje się także w grupie stu najlepszych albumów z 2017 roku (ranking Soundrive.pl) Utwór "Latarnia" stał się piosenką roku podczas antygali DOKI.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Weedpecker & Popsysze - ten duet zabrzmi z pewnością genialnie! Muzycy nie boją się eksperymentowania i przyzwyczaili słuchaczy do ciągłego bodźcowania i pobudzania wyobraźni. Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl