Wayfarers & Warriors Tour 2019 - koncert
Grupa jest dobrze znana polskiej publice słuchającej folk metalu. Praktycznie rzecz biorąc, w ostatnich latach nie było trasy koncertowej, w wykonaniu tej kapeli, która nie zaczepiłaby o nasz kraj!
Gdzie?
Studenckie Centrum Kultury Politechniki Krakowskiej "Kwadrat"
Skarżyńskiego S. 1, 31-866 Kraków
Kiedy?
15 marca 2019 od 18:30
Za ile?
90 zł

Knock Out Productions zaprezentuje Państwu aż cztery koncerty, które odbędą się na trasie koncertowej, pod nazwą: Wayfarers & Warriors 2019 Tour. Udział w niej biorą Turisas, Korpiklaani i Trollfest!

Korpiklaani z Finlandii to zespół, który istnieje od roku 2003 i pochodzi z Lahti (sławnego głównie z zawodów w zimowych sportach, które się tam odbywają). Grupa jest dobrze znana polskiej publice słuchającej folk metalu. Praktycznie rzecz biorąc, w ostatnich latach nie było trasy koncertowej, w wykonaniu tej kapeli, która nie zaczepiłaby o nasz kraj! Nic zresztą dziwnego, ponieważ wypełnione dobrą energią oraz zabawnym klimatem połączonymi z folkową muzyką i ostrymi metalowymi patentami, co Finom udało się opanować tak dobrze jak nikomu innemu - po prostu się podoba! Korpiklaani potrafią porywać swoją wielką energią, ale również czarują świetnymi melodiami. Przez piętnaście lat swej bytności na scenie zyskali sobie fanów pod niemalże każdą szerokością geograficzną, chociaż większość ich utworów jest śpiewana w języku fińskim. We wrześniu 2018 roku była premiera dziesiątego studyjnego albumu klanu wariatów, pochodzących z Kraju Tysiąca Jezior, noszącego tytuł: „Kulkija”. Zatem możecie się Państwo spodziewać potężnego zastrzyku wspaniałych piosenek, jak przekonują ujawnione: „Harmaja” i „Kotikonnut”.

Turisas także z Finlandii,pochodzą z jednego ze starszych miast finlandzkich. Zespół jest wielką nazwą, obok swych rodaków z formacji Korpiklaani, na scenie metalowo-folkowej. Kapela na swą pozycję pracuje bardzo ciężko od roku 1997. Dowodzą ją Jussi Wickström (wokal i gitara) oraz Warlord Nygård (klawisze i wokal). Zjeździli ze swoimi koncertami niemalże całą kulę ziemską, parę razy odwiedzając również Polskę. Wydali, jak do tej pory, cztery albumy studyjne, parę singli, demo oraz EP.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Stylistycznie zespół czerpie nie jedynie z łączenia metali i folku, ale zahaczają także o powermetalową estetykę, czy symfonię. Zaś słowny przekaz jest zainspirowany, tak fińskimi podaniami i legendami, jak również fińską i nordycką tradycją (nazwa formacji pochodzi z niej właśnie oraz oznacza morskiego strasznego potwora. Ostatnia płyta grupy wydana została w roku 2013, nosiła tytuł dość wymowny: „Turisas2013”.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 15-go marca 2019 roku, do krakowskiego Studenckiego Centrum Kultury Politechniki, pod nazwą: "Kwadrat", znajdującego się przy ulicy Skarżyńskiego S. 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:30, a bilety wstępu kosztują 90 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl