Wasilewski plays Wajda – koncert w Och-Teatrze

Wasilewski plays Wajda – koncert w Och-Teatrze
Kontrabas, fortepian oraz perkusja - te trzy instrumenty przetwarzać będą muzykę znaną widowni z kina samego Wajdy.
Gdzie?
Och-Teatr
Grójecka 65, 02-094 Warszawa
Kiedy?
25 stycznia 2020 od 19:00
Za ile?
50 zł

Idea koncertu, z którym Centrum Kultury Filmowej imienia Andrzeja Wajdy wychodzi do mieszkańców stolicy Polski, to połączenie spektakularne filmowej sztuki ze wspaniałym jazzem. Kontrabas, fortepian oraz perkusja - te trzy instrumenty przetwarzać będą muzykę znaną widowni z kina samego Wajdy.

Muzycy podzielą się własną interpretacją piosenek, a grają oni pod szyldem Trio Marcin Wasilewski. To sławy światowej jazzowa formacja, która łączy nowoczesność z tradycją, nagrywająca dla jakże prestiżowej wytwórni fonograficznej, o nazwie: ECM. Zespół jest ponad to otwarty na liczne inspiracje, jednak przekłuwający je na język własny artystycznej wypowiedzi tworzą: Marcin Wasilewski - pianista, Sławomir Kurkiewicz - kontrabasista, a także Michał Miśkiewicz - perkusista.

Pojmując filmową kulturę w charakterze niebanalnych mariaży, zaskakujących rozstrzygnięć, trudnych do przewidzenia zwrotów akcji, CKF zaprasza do świata swego patrona 3 jazzmanów, którzy posiadają niebanalne marzenia. Duże sukcesy zespołu Marcina Wasilewskiego stały się prawie jak scenariusz fascynującego filmu, traktującego o muzykach, zaś projekt, pod nazwą: „Marcin Wasilewski Trio Plays Wajda” przedstawia się jako śmiała marzycielska rozgrywka. Rzeczywistość warszawska zostanie wzbogacona w muzyczny powidok o marzeniach, które dotyczą przenikania się światów, jakie nigdy nie zetknęły się ze sobą. Możliwe, iż Marcin Wasilewski Trio zagrają najlepszy jazz filmowy w świecie Komedy, Stańki, Wajdy?

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się już 25-go stycznia 2020 roku, w warszawskim Och-Teatr, znajdującym się przy ulicy Grójeckiej 65. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 50 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl