Warszawa Singera: Koncert: „Bajgelman/Dylan” Ola Bilińska, Łukasz Lach

Warszawa Singera: Koncert: „Bajgelman/Dylan” Ola Bilińska, Łukasz Lach
Panów dzieli cała epoka, ale łączy wyjątkowy talent, poszukiwanie uniwersalnych prawd w życiu oraz wielka pasja.
Gdzie?
Wawerskie Centrum Kultury
Żegańska 1a, 04-713 Warszawa
Kiedy?
31 sierpnia 2019 od 19:10
Za ile?
20 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na niezwykły koncert składający się z dwóch części, którego bohaterzy to dwaj żydowscy wielcy kompozytorzy. Panów dzieli cała epoka, ale łączy wyjątkowy talent, poszukiwanie uniwersalnych prawd w życiu oraz wielka pasja.

Dawid Bajgelman - ważna i barwna postać w świecie muzycznym międzywojnia polskiego oraz lat wojny. Kompozytor, muzyk, jak również dyrygent. Muzykę komponował, tak teatralną, jak i kabaretową, ponad to był kierownikiem wielu orkiestr, nagrywał i pisał popularne wówczas szlagiery, jednak w pamięci zostanie głównie jako autor muzycznych, przejmujących opowieści z Czasu Zagłady - utworów, jakie powstawały w getcie. Projekt zjawiskowy wypełniają kompozycje Dawida Bajgelmana, które zostały przygotowane przez mistrzynię w tworzeniu nastrojów lirycznych, intrygującą wokalistkę, jaką jest Ola Bilińska. Artystce towarzyszy kwartet świetnych instrumentalistów: Kasia Kołbowska – harfa, Edyta Czerniewicz – wiolonczela, Julia Ziętek – skrzypce, a także Sebastian Witkowski – basowa gitara oraz syntezatory.

Łukasz Lach - jest wybitnym muzykiem, wokalistą, jak również kompozytorem, liderem legendarnej już łódzkiej formacji, pod nazwą: L.Stadt, który od zawsze zafascynowany był utworami wielkiego Boba Dylana. Swego idola postrzegał jako swego muzycznego oraz duchowego przewodnika, zaś kontakt osobisty z Mistrzem zdołał mu ułożyć dużą część jego życia artystycznego. Do projektu, pt.: „Lach śpiewa Dylana” Łukasz wybrał zatem utwory, które śpiewał właściwie od zawsze, i które zostały przez niego "zaadaptowane jako własne". Lachowi śpiewającemu oraz grającemu na klawiszach, a także na gitarze towarzyszy na scenie Adam Lewartowski, grający na gitarze oraz cigarboxie.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Na koncert zapraszamy już 31-go sierpnia 2019 roku, do warszawskiego Centrum Kultury, znajdującego się przy ulicy Żegańskiej 1 a. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:10, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl