Wardruna "Skald" - koncert
Artyści komponują oraz wykonują piosenki wykorzystując przy tym nordyckie stare instrumenty, zaś teksty pisane, tak w norweskim, jak również starym, nordyckim języku mogą uzupełniać piękne kompozycje.
Gdzie?
Teatr Szekspirowski
Bogusławskiego W. 1, 80-826 Gdańsk
Kiedy?
19 listopada 2019 od 20:00

WARDRUNA, wystąpi już w listopadzie tego roku na scenie gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w granicach trasy, która ma na celu promować płytę, pod tytułem: "Skald". Już od dziesięciu lat niemalże przez cały czas grają koncerty oraz pragną skupić się na nagraniu nowego materiału. Właśnie dlatego teraz ogłaszają trasę przyszłoroczną. 2019 rok zamykał będzie dekadę działalności zespołu, a z tego powodu będzie dla nich szczególnie ważny. Szczerze czekają na powrót do naszego kraju.

lider Wadruny - Einar Selvik. Grupa została założona dzięki Einarowi Selvikowi, który wydał ich debiutancką płytę w roku 2009. Był to pierwszy album z zaplanowanej trylogii runicznej. Artyści komponują oraz wykonują piosenki wykorzystując przy tym nordyckie stare instrumenty, zaś teksty pisane, tak w norweskim, jak również starym, nordyckim języku mogą uzupełniać piękne kompozycje. Tym samym budują wyjątkowy klimat jakże surowej północy. Choć muzyka Wardruny tak często jest charakteryzowana jako ambient, czy też folk, jednak to żaden z tychże gatunków, bo nic nie może trafnie opisywać wyjątkowego stylu jakim dysponują. W roku 2017, w listopadzie grupa występowała w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku na wyprzedanym z góry koncercie, promując trzecią płytę, pod tytułem: "Ragnarok", zamykającą płytową trylogię runiczną. Krążek, pod tytułem: "Skald", który wyszedł w tym roku, jest czwartym już wydawnictwem zespołu i zawiera muzyczny materiał, który został później wykorzystany w popularnym serialu, pod tytułem: "Wikingowie".

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 19-go listopada 2019 roku, do gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, znajdującego się przy ulicy Bogusławskiego W. 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl