Waldemar Chyliński i Goście - Stało się życie - koncert

Waldemar Chyliński i Goście - Stało się życie - koncert
Waldemar Chyliński jest polskim poetą, autorem tekstów piosenek, pieśniarzem związanym z nurtem autorskiej piosenki.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
21 września 2018 od 19:00
Za ile?
25 zł

Fundacja, pod nazwą Wspólnota Gdańska zaprasza Państwa bardzo serdecznie do Ratusza Kultury w Gdańsku Oliwie na koncert, który promować ma najnowszy album Waldemara Chylińskiego, pod tytułem: "Stało się życie". Wezmą udział w tym koncercie również kompozytorzy i muzycy towarzyszący wcześniej artyście na różnych etapach życia. Zatem razem z Waldemarem Chylińskim zaśpiewają oraz zagrają: Zbigniew Szukalski, Antoni Tolek Muracki, który jest równocześnie współautorem krążka, jego aranżerem oraz realizatorem, a także Bogusław Jackowski.

Waldemar Chyliński jest polskim poetą, autorem tekstów piosenek, pieśniarzem związanym z nurtem autorskiej piosenki. Piosenki oraz wiersze rozpoczął pisać będąc w szkole średniej. Do kręgów kultury studenckiej Chyliński wszedł w roku 1971 dzięki Grzegorzowi Marchowskiemu, pierwszemu wykonawcy utworu z jego tekstem, wykonywanego na Przeglądzie Studenckim Turystycznej Piosenki oraz Januszowi Kasprowiczowi, który to opublikował jego wiersze w prasie. Rozpoczął występowanie w klubie studenckim, znajdującym się w Gdańsku, pod nazwą Żak. Lata 1973-75 przyniosły artyście współpracę z Elżbietą Adamiak - Chyliński pisał dla artystki teksty. Natomiast druga połowa lat siedemdziesiątych wieku XX przyniosła mu członkostwo w grupie literackiej, pod nazwą: Wspólność. 1978 zagrał on w telewizyjnym widowisku, pod tytułem: "Pieśni miłości i nienawiści", które było poświęcone twórczości samego Leonarda Cohena.

Lata 1980-81 przyniosły występy z Jackiem Zwoźniakiem. Rok 1983 - współtworzenie formacji, pod nazwą: Kaczki z Nowej Paczki. Razem z nimi otrzymał Grand Prix z Przeglądu Widowisk Estradowych, Rzeszów. Nagrali także płytę, pod tytułem: "Greps", zdobyła ona status Złotej, w zamian za dwieście tysięcy sprzedanych krążków. Chyliński w tamtym czasie pisał scenariusze telewizyjne, między innymi do programu samej Hanny Banaszak, jak również muzykę do telewizyjnych filmów. W 2001 roku ukazał się jego album, pod tytułem: "A może tylko nam się zdaje", na którym znalazły się archiwalne nagrania, pochodzące z lat 75-83. Natomiast na przełomie lat 2001-02, razem z muzykami, pochodzącymi z Trójmiasta nagrali album, pod nazwą: "Słowa".

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Prowadził współpracę, między innymi z takimi artystami jak: Adam Drąg, Elżbieta Adamiak, Jacek Zwoźniak, Adrianna Biedrzyńska, Grażyna Łobaszewska i Mr. Zoob. Laureat nagrody głównej Piętnastego Festiwalu Piosenki oraz Piosenkarzy Studenckich, Kraków, rok 1978, a także w tym samym roku nagrody drugiej na Pierwszym Przeglądzie Warszawskim Autorskiej Piosenki. Razem z Kaczkami z Nowej Paczki zdobyli Grand Prix z Ogólnopolskiego Przeglądu Widowisk Estradowych, Rzeszów, rok 1984. W charakterze autora Chyliński jest laureatem nagrody pierwszej z Festiwalu Piosenki Polskiej, Opole, w zamian za utwór, pod tytułem: "Wszystko co złe omija mnie", wykonanie Grażyna Łobaszewska, rok 1991.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 21-go września 2018 roku, do gdańskiego Oliwskiego Ratusza Kultury, znajdującego się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl