VLMV (UK) "Plama" GAK - koncert
Pete Lambrou z zespołu VLMV pytany o nowy krążek odpowiada, że jest to pierwsza płyta, którą napisał jako cały album, nie tylko jako piosenki, które dopiero po jakimś czasie tworzą całość.
Gdzie?
„Plama” Gdański Archipelag Kultury
Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Kiedy?
22 lutego 2018 od 20:00
Za ile?
20 zł

“Plama” Archipelag Kultury w Gdańsku bardzo serdecznie zaprasza Państwa na koncert zespołu z Wielkiej Brytanii VLMV, czyli ALMA. Wydarzenie odbędzie się już 22-go lutego 2018 roku, przy ulicy Pilotów 11. Zaczynamy o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

Muzyka duetu, pochodzącego z południowych kresów Londynu opisywana jest jako "muzyka w tle ku ambientowej eksplozji z kosmosu", jednak sami członkowie zespołu określają, iż grają "post-something ambient-ish". Loopery klawisze, struny i delay’e stworzyły wysoko-latające oraz wolno-poruszające się pejzaże z dźwięków.

Formacja VLMV powstała w roku 2015, założona dzięki frontmanowi i songwriterowi nazwiskiem Pete Lambrou. Dołączył do niego Ciaran Morahan. Ich debiutancka płyta wydana została dzięki Fierce Panda Records, sierpień, rok 2015. Występowali wcześniej pod inną nazwą, a mianowicie ALMA, było kilka błędnych identyfikacji grupy z fińską, zielonowłosą księżniczką muzyki pop, co zmusiło chłopaków do głębokich przemyśleń nad nazwą. Już posiadając nowy pseudonim, znów dzięki Fierce Panda Records, 16-go lutego 2018 roku formacji udało się wydać nowy album, pod tytułem: “Stranded, Not Lost”. Dziesięć nowych piosenek świetnie potrafi oddać aromatyczną i niezwykle delikatną esencję ich cenionej debiutanckiej płyty: "ALMA", która byłą porównywana do takich artystów, jak na przykład: Sigur Ros, Explosion in The Sky, czy też Patrick Watson. "Stranded, Not Lost" jest pięknym i bardzo wzruszającym krążkiem, wypełnionym głęboką zadumą i ambientowymi pejzażami z dźwięków, miażdżącą intensywnością i podniebnymi wokalami, dzięki którym formacja uzyskała wielu oddanych słuchaczy.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Pete Lambrou z zespołu VLMV pytany o nowy krążek odpowiada, że jest to pierwsza płyta, którą napisał jako cały album, nie tylko jako piosenki, które dopiero po jakimś czasie tworzą całość. Studio zostało zbudowane w piwnicy domu artysty, w którym zakopał się na jakiś czas. Chciał zachować przestrzenne wrażenie, które z pewnością posiadała poprzednia płyta grupy, jednak by było to bardziej intymne. Myśli również, iż można usłyszeć na albumie prawdziwą izolację. Zatem jest samotny, osobisty oraz pełny żalu.

VLMV wyruszają w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej na wiosnę 2018 roku. W naszym kraju zagrają dwa koncerty: w Warszawie oraz w Gdańsku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl