Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2017 / film "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"

Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2017 / film "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"
Endel Neils, czyli Märt Avandi, współpracownik tajnej stalinowskiej policji, z Leningradu ucieka do dawno zapomnianej przez wszystkich i przez Boga wsi estońskiej.
Gdzie?
Plac Niepodległości
pl. Niepodległości, Zakopane
Kiedy?
4 lipca 2017 od 21:30
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Outdoor Cinema Sp. z o.o.

Bardzo serdecznie Państwa zapraszamy na film, pod tytułem: "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Jest to komedio-dramat, którego reżyserem jest Paolo Genovese. Scenariusz do obrazu napisał Filippo Bologna oraz Paolo Costella. Film produkcji Włoskiej. W obsadzie natomiast zobaczymy:

* Giuseppe Battistona
* Kasię Smutniak
* Edoardo Leo
* Marco Gialliniego
* Annę Foglietta

Endel Neils, czyli Märt Avandi, współpracownik tajnej stalinowskiej policji, z Leningradu ucieka do dawno zapomnianej przez wszystkich i przez Boga wsi estońskiej. Zostaje nauczycielem w szkole miejscowej i otwiera tam szermierski klub. Dzieci miejscowe bardzo szybko załapują sportowego bakcyla. Neils jest wyrozumiałym, a zarazem zdolnym nauczycielem, który do swych wychowanków ma wiele miłości. Liczni uczestnicy kursu, prowadzonego przez niego stanowią sieroty, których rodzice zginęli w akcjach przesiedleńczych sowieckich.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

W nowym fachu sieroty wprawiają się tak dobrze, że chciałyby wystąpić w mistrzostwach, które organizowane są w Leningradzie. I tutaj pojawia się dylemat Neilsa: czy ma on ochronić siebie samego, a tym samym zawieść podopiecznych, czy też skonfrontować się z przeszłością, ale ryzykując tym swoje życie. Ten problem robi się coraz poważniejszy, kiedy jeden z nauczycieli rozpoczyna śledztwo, czym mężczyzna zajmował się wcześniej.

Przez okres wakacyjny Kino Letnie Visa zaprasza Państwa serdecznie do najpopularniejszych kurortów w kraju - do Zakopanego oraz do Sopotu - na bezpłatne, codzienne filmowe projekcje. A dodatkowo we czwartki i w środy seanse letniego kina będą się odbywały w Giżycku.

Od 1 lipca aż do 31 sierpnia, codziennie rozkoszować się można filmami w warunkach przyrody - wprost niepowtarzalnych. W mieście Sopot projekcie filmowe będą odbywać się na sławnym molo sopockim, natomiast w Zakopanem na Placu Kulturalnym Niepodległości, w bliskości Krupówek (widok na Giewont). Giżycko zaś zaprasza Was do Ekomariny, nad samym jeziorem Niegocin, a tam będzie można oglądać nasze filmy na przycumowanych jachtach.

Każdy z tygodni festiwalu podzielony będzie na dni tematyczne, bardzo atrakcyjne. Repertuar obejmuje filmy nagrodzone na festiwalach europejskich oraz, te które zdobyły Oscary, jak również super hity światowe oraz artystyczne kino, ale nie mogłoby zabraknąć produkcji polskich, o których jest ciągle głośno za granicą i w kraju.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl