VII Kołobrzeg Suspense Film Festival
W Kołobrzegu zobaczyć będzie można między innymi osiem filmów sensacyjnych (premier) pochodzących z różnych krajów europejskich
Gdzie?
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
4 lipca 2018
Organizator
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu

Lipiec w Kołobrzegu pod znakiem Filmu! To już siódmy sezon Suspense Film Festival. Tak jak w poprzednich latach, w Regionalnym Centrum Kultury odbędzie się festiwal kina w międzynarodowej odsłonie. Kino sensacyjne w kultowej odsłonie - Suspense Film Festiwal. W wyniku eliminacji poznamy najlepszy film sensacyjny 2018 roku. Pod uwagę jury wzięte zostaną filmy polskie oraz inne europejskie. Warto podkreślić, że to jedyne takie wydarzenie na Starym Kontynencie. Festiwalowy maraton potrwa pięć dni i poza pokazami premierowymi odbędą się także uroczystości związane z wręczeniem nagród specjalnych - "ikon" kina polskiego. Przygotowano też coś specjalnego dla młodych filmowców, poznają tajniki tworzenia filmu w technologii 360°.

Andrzej Stachecki, współtwórca Festiwalu zapewnia, iż poziom artystyczny spotkań z sezonu na sezon jest coraz większy. Produkcje filmowe osnute wokół sensacyjnych fabuł nie muszą oznaczać masowego kina. Udowodniły, że zasługują na miano "kultury wysokiej".

Tegoroczne zmagania festiwalowe zaplanowano w dniach od 4 do 8 lipca. W Kołobrzegu zobaczyć będzie można między innymi osiem filmów sensacyjnych (premier) pochodzących z różnych krajów europejskich, które zyskały kwalifikacje do konkursu festiwalowego Suspense Film Competition. Konkurować będą o statuetkę i tytuł Golden Seahorse. Polski film sensacyjny reprezentowany będzie w konkursie przez obraz zatytułowany "Ach śpij kochanie" (reżyser Krzysztof Lang). Zwycięzca wybrany zostanie przez międzynarodowe jury.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

W Kołobrzegu, w dniach od 4 do 8 lipca spotkają się młodzi twórcy oraz aktorzy zasłużeni. Zorganizowany zostanie konkurs dla młodych artystów First Shot, w którym weźmie udział dziesięć krótkometrażowych produkcji fabularnych, które na kołobrzeskim ekranie zaliczą premierę kinową. Jury oceniać będzie różne aspekty pracy młodych artystów. Istotne będą: sprawność warsztatowa reżysera filmu, wykorzystywanie reguł rządzących kinem gatunkowym. Młodzi filmowcy oraz zainteresowani reżyserią otrzymali zaproszenie do udziału w warsztatach tworzenia obrazów filmowych w technologii 360°, udział w zajęciach warsztatowych jest bezpłatny. Warsztaty zorganizowane zostały przy współpracy z instytucją Brave Unicorns oraz VR Premium.

Podobnie jak w latach ubiegłych przyznane zostaną nagrody specjalne dedykowane aktorom, o których rzez można "Ikony Polskiego Kina". Podczas tego festiwalu nagroda powędruje do Pani Anny Seniuk oraz Pana Jana Englerta. Wręczenie statuetek odbędzie się podczas Gali Otwarcia. Mieszkańcy Kołobrzegu, turyści oraz uczestnicy festiwalu będą mogli porozmawiać z nagrodzonymi twórcami. Zaplanowano spotkanie, które przeprowadzone zostanie w otwartej konwencji. Zapraszamy do Hotelu Diune w Kołobrzegu.

Miłośnicy X muzy powinni zarezerwować wieczory, ponieważ podczas festiwalu wyświetlane będą filmy w ramach Kina Emocji. Filmy prezentowane będą na plaży w Kołobrzegu. Kino Konesera zaprasza na pokaz wyjątkowego obrazu, filmu wyróżnionego siedmioma nominacjami do słynnej nagrody "Oskar". Będzie to obraz "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" (reżyser Martin McDonagh). Projekcja filmu, to nie koniec atrakcji. Po seansie serdecznie zapraszamy na otwartą dyskusję, która poprowadzi znany krytyk Filmowy Raczek Tomasz, a także organizatorka serii Monika Kowalska.

Serdecznie zapraszamy do filmowego Kołobrzegu! Rezerwujcie czas w pierwszych dniach lipca! Święto miłośników X muzy nad polskim morzem, nie może Cie zabraknąć.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl