Verdi Gala. Europejska trasa jubileuszowa - koncert

Verdi Gala. Europejska trasa jubileuszowa - koncert
Podczas koncertu usłyszą Państwo liczne fragmenty oper, które zdążył poznać już cały świat, między innymi: Traviata, Aida, Rigoletto, Nabucco, czy Trubadur.
Gdzie?
Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka - TV Wrocław
Al. Karkonoska 8, 53-015 Wrocław
Kiedy?
9 grudnia 2018 od 17:00 do 20:00
Za ile?
70 zł
Organizator
Agencja Artystyczna PRO MUSICA

Pragniemy zaprosić Państwa bardzo serdecznie na wyjątkowy koncert! Wspaniała wręcz muzyka Wielkiego Verdiego oraz innych świetnych wykonawców, jak również fakt, iż będzie to koncert jubileuszowy - wszystko to sprawia, że będzie to impreza wyjątkowa na wskroś.

Wydarzenie organizuje Agencja Artystyczna, pod nazwą Pro Musica w tym roku obchodząca trzydziestolecie swojej działalności. Są szczególnie dumni, iż udało im się przetrwać tyle lat na rynku poważnej muzyki, czyli tej "mało masowej". Wszystkie te lata pokazały, jak ważni są inni artyści, w tym co robią. Niektórzy z nich mają na swych kontach wielkie sukcesy inni ciut mniejsze, jeszcze inni zmienili zawody, jednak zawsze tworzyli i wciąż tworzą jedną wielką rodzinę artystyczną, która z ogromną radością spotyka się oraz realizuje w innych projektach artystycznych.

Podczas koncertu usłyszą Państwo liczne fragmenty oper, które zdążył poznać już cały świat, między innymi: Traviata, Aida, Rigoletto, Nabucco, czy Trubadur. Ponad to gwiazdy europejskich scen wystąpią w czasie tego wyjątkowego na wskroś koncertu, jak na przykład: Giulio Boschetti, Monika Michaliszyn, Paulo Lardizzone, Monika Piechaczek razem z Chórem Polskiej Opery i wyśmienitą wręcz Roncole Verdi Orchestra, której dyrektorem jest sam Marcin Wolniewski. Nasz projekt skupił artystów, którzy od wielu lat prowadzą współpracę z Agencją Artystyczną, pod nazwą: Pro Musica, czyli wykonawcami włoskimi, na których czele stoi sam Giulio Boschetti oraz Paulo Lardizzone. Orkiestra, soliści, a także chór tworzą niemalże dziewięćdziesięcio-osobowy zespół.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Natomiast Roncole Verdi Orchestra, do tej pory występowała poza granicami, pod nazwą brzmiącą: Opera Polska, powstała dzięki maestro Marek Tracz oraz włoskiemu dyrygentowi, nazwiskiem: Silvano Frontaliniego po niezwykle udanej inauguracji Verdiowskiego Festiwalu w roku 1989, w miejscu, gdzie urodził się Giuseppe Verdi, czyli w Roncole Verdi. Najwybitniejsi muzycy filharmonii, a także teatrów operowych polskich oraz pozostałych krajów Europy - to właśnie oni tworzą trzon tej orkiestry.

Giuseppe Verdi w swej muzyce w mistrzowski sposób oddawał wszelakie uczucia ludzkie, namiętności oraz emocje. Na scenie podobnie jak w kalejdoskopie przewiną się obrazy, pochodzące z różnych epok zaczynając od starożytnego Egiptu (z Aidy), przez dwory możnowładców (z Rigoletto), czy cygańskie obozy (z Trubadur) aż po saloniki romantyczne (z samej Traviaty).

Najwspanialsze arie, ensamble, duety oraz chóry ze sławnym Va pensiero tworzą niepowtarzalne widowisko, które zapadnie Państwu na zawsze w pamięci. Trzeba to po prostu zobaczyć, bo doceniło to wydarzenie więcej niż 100 tysięcy wręcz zachwyconych widzów na terenie całej Europy.

Zapraszamy Państwa zatem bardzo serdecznie już 9-go grudnia 2018 roku, do wrocławskiej Sali Koncertowej Radia imienia Jana Kaczmarka - TV Wrocław, znajdującej się przy Alei Karkonoskiej 8. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 70 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl