Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Variete - Variété - koncert

Variete - Variété - koncert
 
Dzięki wspaniałym muzykom żongluje bardzo swobodnie konwencjami, zaś jej unikalne kompozycje zawierają trip-hop, dark-funk, cold wave, jak również elektronikę i dub.
gdzie?Klub Środowisk Twórczych Spatif
Bohaterów Monte Cassino 52/54, 81-759 Sopot
kiedy?23 listopada 2017 od 21:00
za ile?25 zł

Koncertowa prapremiera albumu, pod tytułem: "Nie wiem" na jarocińskim festiwalu w lipcu 2017 zdołała tak zelektryzować fanów zespołu Variete, że jedynie część z nich zdobyła się na zemstę w ruinach świątyni świętego Ducha. Formacja dowiodła, że jest jedyną taką w swoim rodzaju. Ich debiut miał miejsce trzydzieści lat temu właśnie w Jarocinie. Zadebiutowali wówczas jako prekursorzy stylu zwanego cold wave. Dzięki ewoluowaniu oraz niezależności grupa wymyka się wciąż konwenansom i jest wierna tylko sobie.

Variete jest prawdziwą formacją artystycznie wolną, a także ponadczasową. Dzięki wspaniałym muzykom żongluje bardzo swobodnie konwencjami, zaś jej unikalne kompozycje zawierają trip-hop, dark-funk, cold wave, jak również elektronikę i dub. Oś twórczości zespołu Variete stanową zawsze teksty poetyckie, nad którymi pracuje wokalista Grzegorz Kaźmierczak. Kierują się one tym razem w stronę ruchu oraz ku afirmacji życia, z uwzględnieniem szczególnym momentów wolności, przekazując także szereg narzędzi oraz zaklęć, które pomagają ten stan osiągać.

Płyta, pt.: "Nie wiem" ukazała się z z końcem września. W nagraniach udział wziął saksofonista nazwiskiem Kuba Więcek, który jest uznawany za objawienie jazzu polskiego, jak również pierwszy po dwudziestu ośmiu latach debiutant, który został wydany w serii prestiżowej - "Polish Jazz". Metafizyczna oraz pulsująca atmosfera na koncertach Variete pobudzi Waszą wyobraźnię, wciągnie i na długo pozostanie w głowie.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Koncert odbędzie się już 23-go listopada 2017 roku, w sopockim Klubie Środowisk Twórczych Spatif, znajdującym się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 52/54. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl