Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

V Bal Gdański. Białe Tango

V Bal Gdański. Białe Tango
 
Organizatorzy Piątego Balu Gdańskiego, który w tym roku nosi tytuł Białe Tango, postanowili przekonać, że w tangu niezwykle istotną rolę odgrywa muzyka.
gdzie?Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk
kiedy?3 lutego 2018 od 19:00
za ile?52 zł

Jeżeli nostalgia to kraj, to tango jest jego stolicą...W pierwszych dniach lutego stolicą Tanga stanie się Gdańsk. Podobno technika tańczenia tanga wiele mówi o tancerzu, o tym jakim jest człowiekiem. Organizatorzy Piątego Balu Gdańskiego, który w tym roku nosi tytuł Białe Tango, postanowili przekonać, że w tangu niezwykle istotną rolę odgrywa muzyka. Podczas balu, który odbędzie się 3 lutego, o godzinie 19:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej imienia Fryderyka Chopina w Gdańsku usłyszeć będzie można, między innymi: kompozycje Astor Piazzolego oraz Cacho Tirao, a wszystko to w muzycznej oprawie wykonanej przez Orkiestrę Symfoniczną PFB oraz towarzyszących jej muzyków, którzy zagrają pod kierownictwem Maestro Tomasza Tomaszewskiego - pierwszego koncertmistrza Deutsche Oper Berlin, a także Profesora Universität der Künste w Berlinie.

Na scenie przy ulicy Ołowianki 1 w Gdańsku ujrzymy: dyrygenta Tomasza Tomaszewskiego (skrzypce), Wiesława Prządka (bandoneon), Ewę Tomaszewską (fortepian), Andrzeja Mokrego (gitara) oraz Orkiestrę Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Prowadzenie koncertu przypadło w zaszczytnym udziale Krzysztofowi Dąbrowskiemu.

W programie usłyszymy: "Tango Milonga" Jerzego Petersburskiego, "La Cumparsita" M. Rodriguesa, "Cifra Huellac" oraz "Tango" zaaranżowane na gitarę solową Cacho Tirao, "El Choco" A. G. Villoldo, "Olé Guapa" V. Malando, "Histoire du Tango: w aranżacji na gitarę i skrzypce Astor Piazzollego,"Tango Tzigane" J. Gade Jalousie, "Avant De Mourir" G. Boulangera, "Oblivion" Astor Piazzollego, "Por una Cabeza" C. Gardela, "Milonga del ángel" w aranżacji na gitarę solową Astor Piazzollego, "Verano Porteño"w aranżacji na gitarę solową Astor Pazzollego, "Blue Tango" L. Andersona, "Ta ostatnia niedziela" Jerzego Petersburskiego.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Po zakończeniu koncertu, o godzinie 20:45 rozpocznie się Gdański Bal, któremu towarzyszyć będzie wykwintna i uroczysta kolacja. Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl