Ustka Charlotta Enduro Extreme - zawody sportowe
Na trasie zaplanowano przeszkody naturalne oraz sztucznie przygotowane odcinki ekstremalne.
Gdzie?
Port w Ustce
Marynarki Polskiej 1, 76-270 Ustka
Kiedy?
od 23 czerwca 2018 09:00 do 24 czerwca 2018 16:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Urząd Miasta Ustki

W dniach od 23 do 24 czerwca 2018 w Porcie w Ustce (Marynarki Polskiej 1) odbędzie się ciekawa międzynarodowa impreza sportowa, czyli zawody motocyklowe mające charakter ekstremalnego i wytrzymałościowego rajdu enduro. Zawody odbędą się już po raz czwarty i tradycyjnie staną się widowiskowym wydarzeniem motosportu. To największa tego typu impreza w północnej Polsce.

Zawody zaplanowano do rozegrania w dwóch miejscach. 23 czerwca 2018r. odbędzie się tak zwany "Prolog"(Ustka, Marynarki Polskiej 1), a dzień później, 24 czerwca, koło Słupska, w Dolinie Charlotty rozstrzygnie się wyścig finałowy. Cel wyścigów jest jasno sprecyzowany: wyłonić wszechstronnie uzdolnionych zawodników, najlepiej zapowiadających się sportowców z wszystkich dyscyplin w kategorii Off - Road.(Enduro, Cross Country, Trial). Uczestnicy skonfrontowani zostaną z różnorodnymi warunkami terenowymi.

Na trasie zaplanowano przeszkody naturalne oraz sztucznie przygotowane odcinki ekstremalne. W harmonogramie pierwszego dnia pojawia się widowiskowy Prolog, który rozegra się na arenie Portu w Ustce. Zawodnicy kilkukrotnie pokonają wyznaczony odcinek nadmorskiej, usteckiej plaży, a także niezwykle absorbujący odcinek skomponowany z przeróżnej maści sztucznych przeszkód. Motocykle będą miały za zadanie pokonać mnóstwo przeszkód: gigantyczne opony z maszyn budowlanych, leżące pnie drzew, a także "Zmorę Poprzedniej Edycji", czyli rurę mającą ponad dwa metry średnicy.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Trzeba będzie przejechać po niej aż na samiuteńki szczyt. Na zawodników klasy "PRO" (czyt. Profesional) czekają dodatkowe odcinki biegnące przez kamienny, portowy falochron. Ten odcinek zapowiada się wyjątkowo. Będzie wybitnie trudny do przebrnięcia motocyklem. Ten odcinek dedykowany jest najlepszym zawodnikom Świata i Europy. Prolog zawodów Enduro Extreme zapowiada się na niebywałe widowisko dedykowane wiernym i oddanym kibicom. Podczas zmagań śledzić będzie można wyczyny zawodników przebywając w bliskiej odległości od sportowców, zwykle do metra od trasy. Serdecznie zapraszamy, wstęp na imprezę jest bezpłatny.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl