Universe - koncert
Posiadali oni wówczas głowy przepełnione pomysłami, a także wielką radość do tworzenia.
Gdzie?
Centrum Kultury im. Świętej Jadwigi
Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
Kiedy?
6 października 2018 od 19:00
Za ile?
50 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 6-go października 2018 roku, do krakowskiego Centrum Kultury imienia Świętej Jadwigi, znajdującego się przy ulicy Władysława Łokietka 60. Przed Wami wystąpi zespół Universe, na którego bilety wstępu kosztują 50 złotych. Startujemy o godzinie 19:00.

13-go października roku 1981 w Studio Piosenki w Katowicach po raz pierwszy spotkali się oraz postanowili, że będą grać razem Mirek Breguła oraz Heniek Czich. Posiadali oni wówczas głowy przepełnione pomysłami, a także wielką radość do tworzenia. Te cechy spowodowały, iż próby miały miejsce prawie codziennie, zaś ich efekty to dziesiątki utworów, wiele z nich po dziś dzień, czeka cierpliwie na nagranie.

9-go maja roku 1982 w ich artystycznym życiu nastąpił arcyważny, pierwszy występ publiczny przed klubem chorzowskim "Kuźnik". Kiedy czekali na swe wejście w programie koncertowym, zdali sobie sprawę, iż nie mają nazwy. We trójkę, bo wówczas na perkusji zagrał z nimi Jerzy Bednarz, na wielu malutkich karteczkach napisali swe propozycje na nazwę formacji, wrzucili je do worka i nastąpiło losowanie. "Zakaz wjazdu". Nie, to przejść nie mogło. Na koniec zafascynowany Beatlesami Mirek, mający świadomość, iż liczne jego teksty oraz nastroje utworów kojarzą się z nocą, niebem i gwiazdami... dał propozycję "Universe" od kompozycji McCartneya i Lennona "Across the Universe". Tak też zostało.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl