Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Ulver koncert

Ulver koncert
 
Nowa płyta, podobnie jak wcześniejsze albumy, budzi sporo kontrowersji oraz stanowi centralny punkt licznych dyskusji między fanami.
gdzie?Stocznia Klub B90
Doki 1, 80-958 Gdańsk
kiedy?26 listopada 2017 od 19:00
za ile?99 zł

Wilki Kristoffera Rygga, rodem z Norwegii, planują powrót do Polski. Towarzyszyć im będzie nowy projekt wypełniony nowym materiałem oraz nową produkcją. Formacja słynie z tego, że każda kolejna płyta stanowi muzyczne zaskoczenie dla fanów oraz odbija się głośnym echem w muzycznej przestrzeni. Twórczość zespołu w pełnym zakresie zasługuje na określenie: grupa eksperymentalna. Ulver nie boją się zmian, ani silnych i spektakularnych rewolucji stylowych. Takie ujęcie zagadnienia podkreśla ich własną muzyczną filozofię. Artyści zadebiutowali blackmetalową płytą zatytułowaną Bergtatt. Publikacja ta nie zgodziła się na zaszufladkowanie formacji w konkretnej muzycznej konwencji. Artyści szybko pokazali, że styl grupy wykracza znacznie poza metal, rock, a nawet folk. Podróże Ulvera w kierunku eksperymentu, to także poszukiwanie inspiracji progresywnymi dźwiękami, muzyką symfoniczną, akustycznymi rytmami. Ostatnia płyta wskazuje również na bliskie spotkania z synthpopem.

W roku 1998 lider oraz wokalista norweskiej grupy Kristoffer Rygg założył własną oficynę muzyczną Jester Records, która zajęła się produkcją płyt artysty. Jester Records to także muzyczne laboratorium zespołu. Rok 2009 przyniósł sporą zmianę w zespole. Do formacji dołączył multiinstrumentalista z Wielkiej Brytanii Daniel O’Sullivan. Rok 2009 to także powrót do koncertów i to w niezwykle podniosłym stylu. Muzycy pochwalić się mogą spektakularnymi występami, między innymi, były to koncerty na scenie Norweskiej Opery Narodowej.

Kolejne lata to dla Ulvera czas tryumfu. Prawie milion sprzedanych płyt, liczne wyróżnienia oraz nagrody. Artysta pochwalić się może nagrodą NATT&DAG za najlepiej oceniony występ na żywo, który odbył się w roku 2011. Artyści zdobyli nominację do Nagrody Grammy, jej norweskiej odsłony. Za płytę „Shadows of the Sun” w kategorii Najlepszy Album Roku, w 2008 roku zdobyli wyróżnienie Spellemannsprisen.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

„The Assassination of Julius Caesar” to najnowsze dzieło zespołu. Płyta, podobnie jak wcześniejsze albumy, budzi sporo kontrowersji oraz stanowi centralny punkt licznych dyskusji między fanami. Inspiracje synthpopem oraz muzyką z lat osiemdziesiątych dla części fanów są wyśmienitym pomysłem. Te odważne aranżacje zachwycają całkiem spore grono miłośników Ulvera. Jest jednak również grupa, która te inspiracje traktuje niczym strzał w kolano, a romans z brzmieniem pop stanowi dla nich skandal. Jedno jest pewne, ta płyta nie zostanie zapomniana.

Serdecznie zapraszamy do Klubu Stocznia B90. Na niezwykłej scenie przy ulicy Doki 1 w Gdańsku, już 26 listopada, punktualnie o 19:00 pojawi się intrygujący muzycznie - zespół Ulver. Zanosi się na kolejną muzyczną ucztę w koncertowej odsłonie. Jak wiadomo, Ulver nigdy nie gra tak samo, nie ma dwóch identycznych tras i dwóch takich samych koncertów.

Tego muzycznego show nie można ominąć! Zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl