Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Ultramaraton Górski 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc

Ultramaraton Górski 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc
 
Organizatorzy pragną by w bieg zaangażowali się sportowcy oraz ich rodziny oraz przyjaciele.
gdzie?Karpacz centrum miasta
Konstytucji 3 Maja 48, 58-540 Karpacz
kiedy?24 czerwca 2017 od 09:00 do 18:00
organizatorMiasto Karpacz

Zapraszamy serdecznie miłośników sportowych wrażeń na Ultramaraton Górski pod hasłem "Trzy razy Śnieżka równa się jeden raz Mont Blanc." Bieg odbędzie się 24 czerwca 2017 w godzinach od 9:00 do 18:00. Impreza organizowana jest w celu popularyzacji biegów górskich oraz turystyki aktywnej. Ważnym aspektem tej inicjatywy jest popularyzacja Karkonoszy i samego Karpacza. Organizatorzy pragną by w bieg zaangażowali się sportowcy oraz ich rodziny oraz przyjaciele.

Startujemy o godzinie 9:00! Spotykamy się przy ulicy Konstytucji 3 Maja 48a w Karpaczu, tuż przy hali sportowo - widowiskowej. Organizatorzy przygotowali trzy rodzaje tras: "Mini", "Średnia", "Ultra". Trasa dystansu "Mini" biegnie przez 17 kilometrów. Rozpoczyna się w Karpaczu, następnie biegnie czarnym szlakiem przez Dolinę Sowią, potem Sowią Przełęcz, Czarną Kopę, Śnieżkę, Dom Śląski, Kopę, Śląską Drogę. Trasa "Mini" kończy się w centrum Karpacza.

Trasa dystansu "Średni" biegnie przez 33 kilometry. Pierwsza część biegu pokrywa się z trasą "Mini". Następnie z centrum Karpacza należy się udać czerwonym szlakiem przez Kościół Łomniczki, Dom Śląski na Śnieżkę. Ze Śnieżki z powrotem Domem Śląskim, Kopą, Śląską Drogą do centrum Karpacza.

Szukasz noclegów w Karpaczu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Karpaczu

Trasa dystansu "Ultra" biegnie przez 57 kilometry. Pierwsza część biegu pokrywa się z dystansem "Mini" oraz dystansem "Średnim". Trasa rozpoczyna się szlakiem żółtym, dawnym torem saneczkowym. Następnie biegnie przez Strzechę Akademicką, Dom Śląski, Śnieżkę, Dom Śląski, Kopę, Śląską Drogę, Centrum Karpacza.

W trakcie biegu "Trzy razy Śnieżka równa się jeden raz Mont Blanc." odbędą się Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim Długodystansowym 2017. Suma przewyższeń wynosi 3000 metry. Impreza odbywa się przy zachowaniu warunków bezpieczeństwa turystów oraz uczestników, a także z należytym poszanowaniem przyrody. Trasy w Parku Narodowym w Karkonoszach przebiegają po oznaczonych szlakach turystycznych.

Organizatorzy przewidzieli stałe punkty na trasie biegu. Są to:
*punkt kontroli czasu: Sowia Przełęcz, Dom Śląski, Schronisko nad Łomniczką, Kopa, Strzecha Akademicka, Śnieżka.
*punkt żywieniowy: Schronisko w Domu Śląskim.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl