Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Tymon Tymański One Man Show + Doppelganger

Tymon Tymański One Man Show + Doppelganger
 
Co ciekawe, takie ujęcie problemu doczekało się zaznaczenia w rozprawach naukowych, analizowane było w kilku pracach magisterskich.
gdzie?Apoteka
Meiselsa 24, 31-058 Kraków
kiedy?18 października 2017 od 20:00
za ile?30 zł

TYMON TYMAŃSKI ONE MAN SHOW w klubie Apoteka w Krakowie, przy ulicy Meiselsa 24! Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się 18 października, punktualnie o 20:00. Koncert Tymona Tymańskiego poprzedzony zostanie prezentacją formacji Doppelganger.

TYMON TYMAŃSKI ONE MAN SHOW - projekt koncertowy Tymona Tymańskiego w solowej odsłonie. Przed laty Tymon Tymański zapewniał, że nagra trzy albumy z prześmiewczymi utworami, których tematykę stanowić będą hasła: moralność, Bóg, miłość, przemijanie, Szatan.

W tych kawałkach można doszukać się odległych inspiracji lirykami Jeremiego Przybory oraz Wojciecha Młynarskiego. Odnaleźć można wpływy Franka Zappy, a także Jello Biafry. Chociaż najtrafniej byłoby określić tę twórczość stwierdzeniem „tymańska”. Co ciekawe, takie ujęcie problemu doczekało się zaznaczenia w rozprawach naukowych, analizowane było w kilku pracach magisterskich.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Pierwszy z omawianych albumów wydany został w 1998 roku i zyskał tytuł „P.O.L.O.V.I.R.U.S.”. Był to album formacji KURY. Drugi album to soundtrack do fenomenalnego obrazu Wojciecha Smarzowskiego pod tytułem „Wesele”. Tu zaprezentował się zespół Tymon & The Transistors. Czerwiec 2016 roku przyniósł długo wyczekiwany, przedostatni, ale podwójny album zabawnych Tranzystorów. To ścieżka dźwiękowa do „Polskiego gówna”, niezwykle kontrowersyjnego filmu.

Tymon Tymański spodziewał się, że publiczność będzie domagała się wykonania lubianych i znanych kawałków z kultowego albumu Kur oraz z obu charyzmatycznych obrazów filmowych, dlatego postanowił przygotować około trzydziestu piosenek z trzech niezapomnianych płyt, nadając im formę songwritersko-didżejską. Na scenie Tymon Tymański śpiewa i stepuje, a także prowadzi niebanalną, fristajlowostandupową konferansjerkę. Do tego stale posługuje się swymi ukochanymi, trzema gibsonami oraz laptopem. Podczas bisów, które oczywiście nie mają końca, artysta prezentuje także kawałki ze swoich pozostałych płyt.

W rolę supportu wcieliła się krakowska formacja Doppelganger. To melodramatyzująca grupa, która prezentuje twórczość z pogranicza rocka alternatywnego, psychodelii oraz poezji wykrzyczanej. A wszystko to kraszone odrobiną noise'u.

W składzie Doppelgangera ujrzymy - usłyszymy: Nikodema Dybińskiego (gitara oraz efekty niestworzone), Michała Kilińskiego (mowa cicha plus mowa głośnaplus dodatkowo krzyk), Tomasza Szewczyka (basy i wąsy), Maksymiliana Czarneckiego (bębny, stopy i talerz), Daniela Roga (po prostu saksofon).

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl