Tymon Tymański & 3/4 // Tymański / Ciechowski - koncert

Tymon Tymański & 3/4 // Tymański / Ciechowski - koncert
Tymon Tymański sięgnął bowiem po piosenki Grzegorza Ciechowskiego, jak również legendarnej grupy Republika, a także po swe własne, zainspirowane twórczością artystyczną artysty tczewskiego.
Gdzie?
Studencki Klub Muzyczny Gwarek w Krakowie
Władysława Stanisława Reymonta 17, 30-072 Kraków
Kiedy?
10 maja 2019 od 20:00
Za ile?
30 zł

Tymon Tymański i 3/4 jest nowym projektem lidera trójmiejskiego oraz songwritera, który teraz pracuje nad solową płytą, pod tytułem: "Paszkwile". Album zawierał będzie dwanaście utworów, które traktują o naszym kraju, o rodakach, wolności i seksie, o sensie życia, jak również o przemijaniu. Ukaże się ona w tym roku, na jesieni.

W między czasie artysta oraz jego formacja na warsztat wzięli utwory Ciechowskiego oraz nieśmiertelnej Republiki. Tymański zainspirował się ideą polemiki scenicznej z piosenkami Ciechowskiego i spółki. Konfrontacja tematyczna wypowiedzi artystycznych traktujących o życiowej filozofii, polityce, prywacie, o miłości, czy o Kosmosie zachodzi w tej polemice.

Koncert, na który zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 10-go maja 2019 roku, do krakowskiego Studenckiego Klubu Muzycznego Gwarek, znajdującego się przy ulicy Władysława Stanisława Reymonta 17 jest intrygującym powrotem do muzyki oraz tekstów, nie przestających być aktualnymi, które stały się kanonem rocka krajowego. Tymon Tymański sięgnął bowiem po piosenki Grzegorza Ciechowskiego, jak również legendarnej grupy Republika, a także po swe własne, zainspirowane twórczością artystyczną artysty tczewskiego. TYMAŃSKI/CIECHOWSKI to nie kolejny koncert, pod nazwą: "tribute to". Bo to najbardziej sentymentalna podróż ku źródłom młodzieńczej, dawnej fascynacji. Losy Ciechowskiego oraz Tymańskiego kilkakrotnie się przecinały, chociaż za życia Ciechowskiego nie mogło dojść między panami do współpracy. Natomiast w latach od 2014 do 2015 Tymański był frontmanem grupy Nowe Sytuacje, założonej, między innymi z byłych już muzyków legendarnej Republiki. "Dziecko Republiki" często oraz chętnie zapraszane jest przez organizatorów koncertu corocznego pamięci Ciechowskiego, który jest organizowany dzięki klubowi toruńskiemu Od Nowa.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl