Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Tu mówi Elektra - PREMIERA

Tu mówi Elektra - PREMIERA
 
W roku 2017, tak jak w poprzednich latach, przemocy w Polsce doświadcza około dwóch tysięcy kobiet dziennie, a giną aż trzy kobiety w tygodniu.
gdzie?Scena Restauracja w Teatrze Muzycznym Capitol
Pl. Marsz. Józefa Piłsudskiego 67, 50-019 Wrocław
kiedy?14 września 2017 od 19:00
za ile?25 zł
organizatorOśrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Już we wrześniu tego roku na nowej Scenie Restauracji w Teatrze Muzycznym Capitol będą Państwo mogli zobaczyć przedstawienie, które dotyczy bardzo ważnego, trudnego oraz aktualnego tematu. Spektakl będzie miał swoją premierę 14 września roku 2017, natomiast kolejne przedstawienia są przewidziane na 15 oraz 17 wrzesień, w Teatrze Muzycznym Capitol.

Ten rok jest rokiem dziwnym, ponieważ nie sfinansowano w nim organizacji, które zajmują się przemocą wobec płci pięknej, jednak powstał inny projekt, a mianowicie wypowiedzenia konwencji europejskiej antyprzemocowej. Kwiecień 2017 - Karolina Piasecka przerwała milczenie i swoją gehennę, ujawniając nagrania audio, na których wyraźnie jest przemoc domowa. Słuchał tych nagrań cały kraj, jednak po kilku miesiącach nie ma przysłowiowego śladu po tych wydarzeniach.

W roku 2017, tak jak w poprzednich latach, przemocy w Polsce doświadcza około dwóch tysięcy kobiet dziennie, a giną aż trzy kobiety w tygodniu. Jak zapowiada się kolejny, 2018 rok? Minie wówczas sto lat, od kiedy przyznano kobietom prawa wyborcze.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Koncert/spektakl, pod tytułem: "Tu mówi Elektra" to fantazja na temat przyszłościowy. Ta przyszłość nie jest jednak fantazją. Przestrzeń przedstawienia tworzona jest dzięki kompozycjom premierowym Dariusza Jackowskiego oraz Karoliny Micuły do tekstów Sadochy Marzeny, a także malarskie prace Doroty Pawiłowskiej. Zostaną w spektaklu wykorzystane fragmenty dramatów Szekspira oraz HamletaMaszyny autorstwa Heinera Müllera.

Teksty i reżyseria - Marzena Sadocha
Kompozycje i obsada - Karolina Micuła
Muzyką zajmie się Dariusz Jackowski
Natomiast malarstwem Dorota Pawiłowska
Światłem zaś zajmować się będzie Filip Zaszewskiz wraz z Natalią Borysewicz oraz Alicją Konarską 

Zapraszamy do Wrocławia już 14 września 2017 roku, od godziny 19:00. Wstęp na przedstawienia kosztuje 25 złotych, a jego organizatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl