Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Trylogia wojny – człowiek-zwierzę. Część pierwsza: Utopia

Trylogia wojny – człowiek-zwierzę. Część pierwsza: Utopia
 
Spektakl jest zatem próbą utworzenia trylogii psychologicznych dramatów, traktujących o międzyludzkich relacjach, o słabości ludzkiej oraz o miejscu ludzi w świecie współczesnym
gdzie?Teatr Laboratorium - Instytut im. Jerzego Grotowskiego
Rynek 27, 50-101 Wrocław
kiedy?19 czerwca 2017 od 20:00
za ile?15 zł
organizatorInstytut im. Jerzego Grotowskiego

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na spektakl, który odbędzie się 19 czerwca 2017 roku, we wrocławskim Teatrze Laboratorium. Autorką przedstawienia jest Zofia Schwinke oraz Kacper Pilch.

Przedstawiamy Państwu pierwszą część z Trylogii wojny, gdzie człowiek zamienia się po prostu w zwierzę. Reżyserem jest Michał Siegoczyński, a spektakl opowiada o historii trojga ludzi, a łączą ich bardzo skomplikowane relacje, a także chęć ulepszenia kondycji ludzi w świecie współczesnym. Używają oni jednak metod, które niestety nie są w takich celach uznawane za powszechnie właściwe. Autorzy przedstawienia podjęli się próby, aby przenieść formę filmowego dokumentu na sceniczne deski. Starają się odpowiedzieć na pytania, jak na przykład: czym, w naszym świecie współczesnym jest terroryzm oraz gdzie znajduje się granica walk w imię wartości wysokich? Także - czy jest miłość zupełnie bez terroryzmu?

To świetna historia o wolności, młodości, a także o walce o wyższe idee.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Spektakl jest zatem próbą utworzenia trylogii psychologicznych dramatów, traktujących o międzyludzkich relacjach, o słabości ludzkiej oraz o miejscu ludzi w świecie współczesnym, o znaczeniu godności, jak również szacunku. Poruszając takie tematy jak: wojna i traumy związane z nią, sam cel prowadzenia wojen w społeczeństwie, które mają miejsce każdego dnia, prowadzenia wojny ze sobą samym, a także szukanie granic w relacjach widz-aktor, postać-aktor i metod wprowadzenia widowni w akcję przez intrygę postaci oraz narracyjne napięcie, pragną prowokować kolejne, ważne pytania. Ich zdaniem jest to najważniejsze, aby przeprowadzając eksperymenty teatralne o ludziach, poprowadzić dialogi z widownią.

Bliskie spektakle odbędą się w sali Teatru Laboratorium:

* od 19-20 czerwca roku 2017 godzina 20:00, w Instytucie Grotowskiego.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl