Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Tribute to Nat King Cole - Live Jazz Music- koncert

Tribute to Nat King Cole - Live Jazz Music- koncert
 
Pochodzący z Ameryki, czarnoskóry jazzowy muzyk z ciepłym głosem o niezwykłej głębi i pięknej barwie, początkowo był pianistą, jednakże w późniejszych czasie jego sercem zawładnęły ballady.
gdzie?Mono Kitchen
Piwna 28/31, 80-830 Gdańsk
kiedy?15 października 2017 od 19:30 do 22:30
za ile?35 zł
organizatorMono kitchen

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który poświęcony będzie wspaniałemu jazzowemu wokaliście Tribute to Nat King Cole-live jazz music w Mono Kitchen w Gdańsku już 15 października 2017 roku od godziny 19:30 do 22:30.

Wokalista urodzony w stolicy amerykańskiego stanu Alabama- Montgomery, prawdopodobnie 17.03.1919 roku, choć znajdziemy również zapiski w których data jego urodzenia podawana jest na rok 1915 albo 1917. Pochodzący z Ameryki, czarnoskóry jazzowy muzyk z ciepłym głosem o niezwykłej głębi i pięknej barwie, początkowo był pianistą, jednakże w późniejszych czasie jego sercem zawładnęły ballady.

W roku 1937 rozpoczął występy w Los Angeles, grając po jazzowych klubach. Dwa lata później razem z Oscarem Moor i Wesleyem Princem utworzył Trio King Cole. Z upływem czasu jego związek z muzyką jazzową uległ rozluźnieniu, a sam wokalista do historii przeszedł jako ten, który śpiewa łatwą oraz bardzo przyjemną dla ucha muzykę.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Jego największe przeboje to: "Mona Lisa", "Unforgettable" czy "Nature Boy".
Jego córką jest piosenkarka Natalie Cole.

Wokalista był nałogowym palaczem, dziennie wypalał, aż 3 paczki papierosów, utrzymując, że to właśnie dym z papierosów, daje mu tak specyficzną barwę głosu. Co za tym szło...rak płuc, na którego wokalista zmarł mając zaledwie 46 lat.

Do świata pełnego muzyki Nat King Cole, wprowadzać będą Państwa:
- Marek Słoma Słomiński- wokalista, zagra także na gitarze i banjo
- Michał Pijewski- wokalista, odpowiedzialny także za piano
- Jerzy Więckowski- zagra na perkusji
- Andrzej Owczennikow- zagra na kontrabasie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl