Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Trebunie-Tutki na Nowy Rok - koncert

Trebunie-Tutki na Nowy Rok - koncert
 
TREBUNIE-TUTKI to formacja, która jest ambasadorką Podhala oraz kultury polskiej na festiwalach, odbywających się w całej Europie, Ameryce Północnej i Azji
gdzie?Stacja Orunia
Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk
kiedy?20 stycznia 2018 od 20:00
za ile?30 zł

Specjalnie dla Państwa na Nowy Rok zaśpiewają i zagrają, najpiękniej jak potrafią Trebunie-Tutki! Koncert odbędzie się w Stacji Orunia już 20-go stycznia 2018 roku i zabrzmi głos spod samych Tatr! Będzie przede wszystkim kolędowo, ale i karnawałowo, jak również usłyszą Państwo piosenki w stylu "world music". Zatem prosimy przygotować się na porywający, piękny wieczór, napełniony pasją oraz radością z muzykowania. Zaprasza Stacja Orunia oraz Scena Muzyczna o nazwie GAK.

TREBUNIE-TUTKI to formacja, która jest ambasadorką Podhala oraz kultury polskiej na festiwalach, odbywających się w całej Europie, Ameryce Północnej i Azji, między innymi: Wystawach Światowych EXPO - Japonia oraz Portugalia. Rozpoznawalny na kontynencie europejskim styl zespołu ukształtowany został przez muzyczne rodzinne tradycje oraz szczere zamiłowanie ku góralszczyźnie, natomiast z drugiej strony awangardowe i nowatorskie podejście do tego dziedzictwa.

Zespół Trebunie-Tutki był pierwszym w Polsce, który wiele razy znajdował się w pierwszej 10 na Liście Muzyki Świata (Radiowa Unia Europejska). Bardzo chętnie formacja eksperymentuje, a także współpracuje ze świetnymi artystami, jak: Adrianem Sherwoodem (Londyn), grupą jamajską Twinkle Brothers, „African Head Charge” (chór), Urmuli Quintet (Gruzja), jak również ze wspaniałymi muzykami z Polski, jak: Wojciechem Waglewskim, czy Voo Voo.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Wierność góralszczyźnie, umiłowanie tradycji nie ograniczają bynajmniej twórczości grupy. Opierają się oni na instrumentarium tradycyjnym, na góralskiej skali, charakterze wykonania i budowie muzycznej, Krzysztof Trebunia-Tutka stara się tworzyć Nową Góralską Muzykę. Twórczość zespołu nagrodzona została tytułem Honorowego Ambasadora Polszczyzny, którą przyznaje Rada Języka Polskiego. Ostatnimi latami formacja koncertowała, między innymi w licznych europejskich krajach, a także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, Azerbejdżanie, Stanach Zjednoczonych oraz w Indiach, a w planach mają jeszcze Armenię. W ich dorobku znajduje się ponad to symfoniczny projekt w orkiestracji od Bartłomieja Gliniaka, autorem jest zaś Krzysztof Trebuni-Tutki, noszący tytuł: "Legenda Tatr". Swoja premierę miał w Filharmonii Łódźkiej imienia A. Rubinsteina, wraz z udziałem grupy Trebunie-Tutki i Chóru oraz Orkiestry Łódzkiej Filharmonii. W roku 2016, we wrześniu wyszła płyta, pod tytułem: "Duch Gór", nagrana z kwintetem gruzińskim Urmuli. Zapoczątkował on serię koncertów, sceny world music. Piosenki pochodzące z albumu w grudniu oraz styczniu znalazły się na liście zwanej Top Twenty, Chart Transglobal World Music, antenach w Australii, USA, w Niemczech, Estonii, Luxemburgu, Francji oraz we Włoszech. Album jest dystrybuowany także w krajach Beneluxu.

Zapraszamy na koncert już 20-go stycznia 2018 roku, do gdańskiej Stacji Orunia, znajdującej się przy ulicy Dworcowej 9. Zaczynamy o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl