Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Tomek Lipiński Akustycznie - koncert

Tomek Lipiński Akustycznie - koncert
 
Muzeum Żydowskie Galicja - to tam wystąpi artysta razem z zespołem: Na perkusji zagra Karol Ludew; na gitarze basowej - Piotr Leniewicz; na gitarach - Maciej Dłużniewski.
gdzie?Żydowskie Muzeum Galicja
Dajwór 18, 31-052 Kraków
kiedy?5 października 2017 od 20:00
za ile?60 zł

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie Tomka Lipińskiego, który jest gitarzystą oraz wokalistą, a także autorem piosenek. Przyszedł na świat w roku 1955, w mieście Warszawa. Zaraz po maturze przez krótki okres studiował na ASP, również w Warszawie. Współzałożyciel oraz lider formacji Brygada Kryzys i Tilt. Także był współtwórcą zespołu Fotoness. Muzyk współpracował, między innymi z zespołem Izrael, nagrywał też pod własnym nazwiskiem płytę, pod tytułem: "Nie pytaj mnie", rok 1994 oraz "To, czego pragniesz" z roku 2016. Gitarzysta, wokalista, a także autor bądź współautor, takich przebojów jak: "Nie wierzę politykom"; "Mówię ci, że"; "Centrala"; "To co czujesz, to co wiesz"; "Jeszcze będzie przepięknie"; i innych. Lata 1991-93 przyniosły artyście pisanie felietonów, przeznaczonych dla - "Tylko Rocka".

Prowadził oraz produkował muzyczne programy: "60/90", przeznaczone dla TVP i koncerty. Był marketingowym dyrektorem BMG Poland w roku 1993, prezenterem oraz współtwórcą Radiostacji kultowej w latach 1998-2000, jak również naczelnym redaktorem Aktivista w roku 2000. Tomek Lipiński prowadził show dla Radio Roxy, pod tytułem: "Wysypisko", wraz z Vieniem - raperem, od roku 2010 do 2013 oraz program Radia Gdańsk, wraz z Jackiem Staniszewskim w roku 2013. Program ten nazywał się: "Czarowne chwile ze starym winylem". Na swoim koncie ma drugoplanowe aktorskie role, to autor muzyki oraz piosenek do filmów, na przykład utwory do filmu "Słodko gorzki".

Dostał za nie w roku 1996 nagrodę na Festiwalu Filmów Fabularnych Polskich XXI, w Gdyni, jak: "Reich"; "Psy II: Ostatnia krew", reżyseria - Władysław Pasikowski. Także "Tramwajada", reżyser Bolesław Pawica, również do filmów dokumentalnych i teatralnych realizacji Andrzeja Titkowa. Brał udział w filmie, pt. "Beats of Freedom", czyli "Zew Wolności". Opowiada w nim dziennikarzowi brytyjskiemu oraz autorowi książek, nazwiskiem Chris Salewicz, o roli i historii rockowej muzyki w przemianach polskich z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Nagrał w przeróżnych składach kilkanaście albumów. Jego najnowsza płyta z roku 2015, pod tytułem: "To, czego pragniesz".

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Muzeum Żydowskie Galicja - to tam wystąpi artysta razem z zespołem: Na perkusji zagra Karol Ludew; na gitarze basowej - Piotr Leniewicz; na gitarach - Maciej Dłużniewski.

Zapraszamy zatem już 5 października, do Krakowa. Wstęp na wydarzenie kosztuje 60 złotych, a rozpocznie się ono o godzinie 20:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl