Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Tomek Lipiński 40 Tour - koncert

Tomek Lipiński 40 Tour - koncert
 
Tajemnicza trasa koncertowa na czterdziestolecie działalności artysty nazywająca się "Tomek Lipiński Tour 40"
gdzie?Stocznia Klub B90
Doki 1, 80-958 Gdańsk
kiedy?15 marca 2019 od 19:00
za ile?50 zł

Polski rockowy muzyk (gitarzysta i wokalista, kompozytor oraz autor utworów). Przyszedł na świat w roku 1955 w stolicy. Zaraz po maturze studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jeszcze zanim zadebiutował w roku 1979 z formacją Tilt, grywał na instrumentach perkusyjnych. Współzałożyciel oraz lider zespołów: Brygada Kryzys, Tilt, Fotoness.

Prowadził współpracę, między innymi z: Izraelem, również nagrywał solowo (płyta, pod tytułem: „Nie pytaj mnie”, rok 1994 oraz „To, czego pragniesz”, rok 2015). Autor lub współautor, na przykład przebojów, jak: "Centrala", “Nie wierzę politykom", "To co czujesz, to co wiesz", "Runął już ostatni mur", “Nie pytaj mnie”, czy "Jeszcze będzie przepięknie”.

W latach od 1991 do 1993 pisał felietony do Tylko Rocka. Prowadził i produkował muzyczne programy “60/90” przeznaczony dla TVP, od roku 1991 do 93. Był również dyrektorem marketingowym firmy BMG Poland, w roku 1993, a także współtworzył kultową Radiostację, w której był też prezenterem (lata 1998 - 2000), naczelnym redaktorem Aktivista, w roku 2000. Artysta prowadził show Radia Roxy, pod tytułem: “Wysypisko” (z Wieniem, w latach 2010 - 2013) oraz program Radia Gdańsk, pod nazwą “Czarowne chwile ze starym winylem” (razem z Jackiem Staniszewskim). Na koncie posiada kilka ról drugoplanowych aktorskich, jest także autorem piosenek oraz muzyki do paru filmów, między innymi: „Słodko gorzki”, w zamian za którą otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Fabularnych Filmów - Gdynia, „Psy II: Ostatnia krew”, a także „Reich“ - wszystkie wyreżyserowane przez Władysława Pasikowskiego, ponad to “Tramwajada” w reżyserii Bolesława Pawicy, również do filmów dokumentalnych oraz realizacji teatralnych samego Andrzeja Titkowa. W roku 2011 został odznaczony dzięki Prezydentowi Polski Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W różnych składał nagrał kilkanaście albumów. Tomka Lipińskiego, który jest legendą polskiej rockowej muzyki, usłyszą Państwo w tym roku. Tajemnicza trasa koncertowa na czterdziestolecie działalności artysty, pod nazwą: "Tomek Lipiński Tour 40", zaś jednym z miejsc, jakie odwiedzi ma być gdański Klub B90, znajdujący się przy ulicy Doki 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 50 złotych.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl