TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR i Ludożercy z innej wsi

TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR i Ludożercy z innej wsi
Charyzmatyczny pieśniarz, Tomáš Kočko zaistniał przed szerszą publicznością, gdy zaprezentował recital, który stanowił kompilację muzyki i utworów Ladislava Nezdařila
Gdzie?
Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka - TV Wrocław
Al. Karkonoska 8, 53-015 Wrocław
Kiedy?
17 listopada 2018 od 18:00
Za ile?
70 zł

Folkowe brzmienie oraz przepiękna warstwa tekstowa charakteryzują twórczość wyjątkowego pieśniarza Tomáša Kočko. Artysta wystąpi na wrocławskiej scenie 17 listopada, towarzyszyć mu będzie formacja TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR, a także zespół "Ludożercy z innej wsi". Serdecznie zapraszamy, Sala Koncertowa imienia Jana Kaczmarka Radia Wrocław.

Charyzmatyczny pieśniarz, Tomáš Kočko zaistniał przed szerszą publicznością, gdy zaprezentował recital, który stanowił kompilację muzyki i utworów Ladislava Nezdařila - poety piszącego gwarą górali z Beskidów. Pieśni Tomáša Kočko czerpiące z tekstów Nezdařila stanowią fundamentalną część repertuaru pieśniarza, który już od wielu sezonów gra w autorskiej formacji o nazwie: Tomáš Kočko & ORCHESTR. Sporą część repertuaru zespołu stanowi jej oryginalna twórczość czerpiąca inspiracje z tematyki zbójnickiej, zwłaszcza z opowieści i piosenek o Ondraszku, mitycznej postaci rodem z Beskidów. Dopełnieniem repertuaru są autorskie wersje tradycyjnych, morawskich pieśni.

Akustyczne brzmienia uzupełniane są rockiem, muzyką etniczną oraz jazzem. Grupa Tomáš Kočko & ORCHESTR pojawili się już na wielu znaczących scenach festiwalowych. Były to: festiwale world music, festiwale folkowe, festiwale rockowe oraz czeski festiwal muzyki alternatywnej. Warto nadmienić, iż Tomáš Kočko & ORCHESTR to dwukrotni zdobywcy nagrody ANGEL, w roku 2006 i 2012 (nagroda przyznawana w Czechach, odpowiednik nagrody Grammy). Dorobek formacji nagrodzony został w przypadku albumu „POPLOR", który przez ponad sześćdziesiąt dni utrzymywał się na szczycie TOP 20 rankingi European World Music Charts. Krążek „VELESU" w notowaniach WMCE z 2016 roku szczycił się zaszczytną dwudziestą piątą pozycją.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Tomáš Kočko to artysta, który biegle zna język polski. Nawiązuje błyskawiczny kontakt z publicznością oraz zabiera miłośników lirycznych, folkowych brzmień w wyjątkową, sentymentalną podróż po światach tradycji oraz legend górali beskidzkich.

Przed spotkaniami z muzyką Tomáša Kočko & ORCHESTRY na scenie zaprezentuje się folkowy duet: Malwina Paszek oraz Tomek Grdenia, czyli Ludożercy z innej wsi. Kapela Ludożercy to kompilacja dwóch światów oraz różnych środowisk, czyli próba połączenia różnorakich osobowości. W autorskich utworach kapeli odnaleźć można wpływy folku miejskiego, piosenki kabaretowej i muzyki cygańskiej, szczególnie charakterystycznych brzmień Cyganów z Bałkanów oraz muzyki węgierskiej. Tradycja cygańska potraktowana została idiomatycznie, w związku z tym, muzycy nie aranżują melodii ludowych. Nawiązują tym samym do charakterystycznych melodyk, harmonii oraz formalnych rozwiązań. W utworach Ludożerców spotykają się instrumenty charakterystyczne dla wszystkich wymienionych stylisty. W instrumentarium odnaleźć można kontrabas i akordeon oraz nieco już zapomniane instrumenty, takie jak cytra. Cytra to instrument przypisany Malwinie, Tomek Grdeń to autor tekstów.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl