Tom Gos Group - koncert
Tom Gos Group kreuje muzykę, która oscyluje pomiędzy noir jazzem, a ambientem.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
10 lipca 2018 od 19:00
Za ile?
10 zł

W imieniu Fundacji Wspólnota Gdańska serdecznie zapraszamy na koncert formacji Tom Gos Group. Wydarzenie odbędzie się w Oliwskim Ratuszu Kultury, przy ulicy Opata Rybińskiego 25 w Gdańsku już 10 lipca o godzinie 19:00.

Tom Gos Group kreuje muzykę, która oscyluje pomiędzy noir jazzem, a ambientem. Większość utworów nie posiada wyraźnie zaznaczonych tematów muzycznych. Tom Gos Group operuje raczej muzycznymi plamami, zwracając istotną uwagę na brzmienia, czasami uzupełnia swoje kompozycje, efektami w stylu noise, co powoduje, iż muzyka grupy jest niezwykle nastrojowa, a bywa także, że mroczna. Muzycy czynią starania, by łączyć niezwykle zróżnicowane muzyczne estetyki, takie jak ambient, bossa nova oraz electro. Te decyzje sprawiają, że utwory grupy mają świeże brzmienia oraz oryginalny charakter.

Tomasz Gos to artysta malarz, gitarzysta, dziennikarz. Współpracował z takimi formacjami, jak: Midnight Cafe, Metropolia oraz Latino Band. Na scenie pojawiał się także solowo oraz z Grzegorzem Bukałą. Dzierżył zaszczytne stanowisko rezydenta gdańskiej Przestrzeni WL4. W roku 2001 miał indywidualną wystawę malarstwa w Oddziale Współczesnej Sztuki w Muzeum Narodowym w Gdańsku. To autor wielu prasowych artykułów.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Jacek Mazur znany producent, realizator dźwięku, a także sound designer i gitarzysta basowy. Artysta związany jest z muzyczną sceną niemal od ponad dwudziestu lat. To Absolwent Wydziału Estradowej Wokalistyki, gdzie szkolił się pod czujnym okiem profesor Renaty Gleinert. Ukończył także wydział Wibroakustyki w European Sound Instytute, gdzie w roku 2009 uzyskał doktorat PhD. Jacek Mazur jest wykładowcą na wydziale Reżyserii Dźwięku. Od wielu już lat utrzymuje współpracę z czołowymi artystami w Polsce. Są to: zespół Armia, Sylwia Grzeszczak, Oszibarack, Dawid Podsiadło, Monika Brodka, Paweł Kaczmarczyk, Steve Nash. W grupie tej był także Zbigniew Wodecki. Jacek Mazur współpracuje z artystami podczas koncertów oraz w przestrzeni studia, gdzie zajmuje się masteringiem nagrań oraz miksem.

Saksofonista Pete King studiował w znanych europejskich i amerykańskich szkołach muzycznych. Jest absolwentem nowojorskiej szkoły muzycznej Manhatten. W trakcie studiów w Ameryce skoncentrowany był na wykorzystaniu chromatycznej koncepcji lydyjskiej George'a Russella. Muzyk inspiruje się brzmieniami Charliego Parkera oraz Johna Coltrane'a.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl