Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Tkanie na patykach - warsztaty kreatywne dla dzieci

Tkanie na patykach - warsztaty kreatywne dla dzieci
 
Spotkanie rozpocznie się od analizy Opery Leśnej, jako obiektu, jako bryły, która odwzorowana i zinterpretowana będzie na nowo, oczami młodych twórców i z udziałem ich wyobraźni.
gdzie?Opera Leśna / The Forest Opera
Moniuszki St. 12, 81-825 Sopot
kiedy?14 listopada 2017 od 10:00 do 12:00
za ile?15 zł

W Operze Leśnej/ The Forest Opera, odbędą się wspaniałe przestrzenno-plastyczne warsztaty dla najmłodszych, których celem jest obudzenie w dzieciach szeroko rozumianego poczucia zarówno estetyki, jak i percepcji oraz przestrzennego myślenia. Dodatkowo na warsztatach, dzieci mają możliwość rozwijać swoje manualne zdolności. Warsztaty, to część projektu o nazwie: "Las pełen dźwięków – mali artyści w Operze Leśnej".

Spotkanie rozpocznie się od analizy Opery Leśnej, jako obiektu, jako bryły, która odwzorowana i zinterpretowana będzie na nowo, oczami młodych twórców i z udziałem ich wyobraźni. Nad tworzeniem nowych "minimakiet" sopockiego leśnego amfiteatru, czuwać będą animatorzy.

Warsztaty rozpocznie wspólny spacer po Operze Leśnej, omawiane będą funkcje oraz konstrukcja i dokładny kształt obiektu. Na uwagę szczególną zasługuje oczywiście dach Opery Leśnej, rozpostarty nad widownią, który patrząc z lotu ptaka, wygląda jak motyle skrzydła. Spacer, będzie też wspaniałą zabawą dla dzieci, będą zbierać patyki, później wykorzystają je do budowy "krosen", podstawy plastycznych prac.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Za pomocą naturalnych narzędzi, takich jak: gałązki czy wspomniane już patyki, kolorowa włóczka czy sznurki, dzieci będą tworzyć, prace przestrzenne dla których powstania inspiracje czerpać będą oczywiście biorąc pod uwagę bryłę i dach sopockiej opery. Pomysłodawczynią warsztatów jest Karolina Matea, która również zajmuje się ich prowadzeniem.

Wstęp na warsztaty: 15 zł.
Projekt został zrealizowany przy pomocy finansowej Sopotu.
Zapraszamy już 14 listopada 2017 roku od godziny 10:00 do godziny 12:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl