The Wall po polsku - koncert
Pink Floyd to przede wszystkim fenomenalna muzyka, a także inspirujące do myślenia, zwykle gorzkie słowa.
Gdzie?
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk
Kiedy?
2 listopada 2018 od 19:00
Za ile?
90 zł

Czy The Wall może zabrzmieć po polsku? Ta słynna płyta Pink Floyd zyskała polskie oblicze dzięki aranżacjom formacji Spare Bricks. Najbliższy koncert, drugiego listopada, w gdańskiej przestrzeni Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zabrzmi w pełnej krasie o godzinie 19.00.

Czy to możliwe, by utwory Pink Floyd zaśpiewać po polsku? Formacja Spare Bricks udowodniła, że tak! Serdecznie zapraszamy na koncerty, podczas których, wykonywane są fragmenty ze słynnego albumu „The Wall”, tym razem w polskim przekładzie. Pojawia się ku temu wyjątkowa okazja. Rok 2019 to jubileusz czterdziestolecia ukazania się tej wybitnej płyty.

Cztery dekady od wydania albumu, to doskonały pretekst, by na nowo odczytać przesłanie płyty „The Wall”. Warto zadać sobie pytanie, czy dzieło stworzone przede wszystkim przez Rogera Watersa, to wyłącznie historia izolującego się przed światem cegłami w murze Pinka, a może raczej jest to opowieść uniwersalna? Koncepcja formacji Spare Bricks, aranżacje grupy, tłumaczenia pozwalają poznać całkowicie nową i nowatorską wersję albumu „The Wall”. Czy przesłanie zawarte na płycie jest aktualne? Zapraszamy na jubileuszowy koncert, który odbędzie się w Filharmonii Bałtyckiej już 2 listopada.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Pink Floyd to przede wszystkim fenomenalna muzyka, a także inspirujące do myślenia, zwykle gorzkie słowa. W materiale zamkniętym albumem „The Wall” odnaleźć można mnóstwo utworów, w których Roger Waters próbuje pokonać swoje demony, walka ta dotyczy już nawet czasów dzieciństwa. Najpierw przyjdzie mu rozprawić się ze zmarłym ojcem, który stracił życie podczas wojny. Kolejna czara goryczy wylana zostanie na toksycznych, tłamszących osobowości nauczycieli i tak problemy wywlekane będą na światło dzienne, aż po trudne relacje z innymi ludźmi Warto zadać sobie pytanie, czy fragmenty te śpiewać można po polsku.

Już od czterech lat w repertuarze grupy z Dolnego Śląska widnieje, przyjmowana z zainteresowaniem podczas koncertów, wersja „Hey You” śpiewana po polsku. W roku 2016 grupa muzyczna wraz z towarzyszeniem chóru, który stworzyli widzowie wykonała w polskiej aranżacji kultowy kawałek „Another Brick in the Wall part II”, czyli najpopularniejsze fragmenty albumu. Po tych obiecujących próbach Spare Bricks zapraszają na koncerty, podczas których wykonane zostaną wyłącznie po polsku utwory z podwójnej płyty „The Wall”. Album ten uznawany jest, tuż obok płyty „Wish You Were Here” oraz „The Dark Side of the Moon”, za najzacniejsze osiągnięcie artystyczne legendarnej grupy Pink Floyd.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl