The Saturday Tea, Enchanted Hunters - koncert
W tamtym okresie królowała jednak dobra piosenka, melodia, ale również pomysły na nieskomplikowane, lekkie brzmienia.
Gdzie?
Klub Żak
Aleja Grunwaldzka 195/197, 80-266 Gdańsk
Kiedy?
30 listopada 2019 od 20:00
Za ile?
45 zł

Trio warszawskie THE SATURDAY TEA jest tworzone przez: Jana Wiśniewskiego, Aleksandra Makowskiego oraz Antoniego Orłosa. Na Wiosnę ukazała się trzecia płyta formacji, pod tytułem: “Quicksilver Dreams”, wyprodukowana przez grupę, a także nagrana przy wspólnej pracy z Michałem Kupiczem.

Album "Quicksilver Dreams" cofnie Państwa do czasów zamierzchłych. Ale spokojnie, bo gitary już zostały wówczas wymyślone, składy opierające się na instrumentarium klasycznie rockowym także były znane szerokiej publiczności. W tamtym okresie królowała jednak dobra piosenka, melodia, ale również pomysły na nieskomplikowane, lekkie brzmienia. Artyści zaczęli eksperymentować, ale nadal pisali ładne oraz łatwo wpadające w uszy kompozycje. Pisząc krótko, rozkwitała psychodelia, opierająca się na gitarowych, czystych zagrywkach, ciepłych i rozmarzonych dźwiękach klawiszowych oraz różnorakich przeszkadzajkach, które dodają stylu poszczególnym piosenkom. W tej dekadzie zespół odnalazł się znakomicie wręcz.

Herbatka Sobotnia ma w paru miejscach piaszczysty posmak, który może się kojarzyć z lekka z formacją The Black Keys, ale po zażyciu psychotropów. Mocno rozbudowana, niemalże improwizacyjna piosenka tytułowa, czy "Deep Thought" nie gryzą się z resztą. Główną cechą jest ich luz, podobna wrażliwość oraz stanowią one przemiły dodatek do tworzonego na bazie przeboju naparu.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Duet ENCHANTED HUNTERS tworzony jest przez Małgorzatę Penkallę oraz Magdalenę Gajdzicę w głowach i sercach swych fanów zaczął istnieć dzięki zjawiskowej płycie, pod tytułem: “Peoria”, pięknych melodiach i nietypowych wokalnych harmoniach. W roku 2018, Latem kobiety nagrały materiał do nowego albumu. „Dwunasty dom” ukazać się ma tej Jesieni dzięki nakładowi Latarnia Records, zaś promuje go świetny singiel, pod tytułem: “Plan Działania”. Sama Małgorzata Penkalla, wyjaśnia, co to jest „Dwunasty dom”: Jest to pojęcie w astrologii, jakie oznacza izolację, miejsce odosobnienia, rzeczy, na jakie nie mamy wpływu, może nawet fatum. W skrócie - tematyka przewodnia ich albumu. Myśli ona, że tytuł sam w sobie wyjaśnia, czemu ten album wyjść ma tak późno.

Pomimo nowego, innego podejścia do brzmienia nowe piosenki zawierają w sobie charakterystyczne dla zespołu Enchanted Hunters zamiłowanie ku ekwilibrystycznej polifonii, nieoczywistej struktury utworów, wyrafinowanych harmonii, a wszystko to w granicach chwytliwego oraz wciągającego popu, tak często odwołującego się ku złotemu brzmieniu z lat osiemdziesiątych.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 30-go listopada 2019 roku, do gdańskiego Klubu Żak, znajdującego się przy Alei Grunwaldzkiej 195/197. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 45 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl