The Dumplings – Tasa Raj - koncert
Ich trzeci album jest powrotem do czysto elektronicznych dźwięków z czasów pierwszego albumu. Mniej w nim jasnych i lekkich brzmień, więcej za to tajemnic oraz mroku.
Gdzie?
Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
26 kwietnia 2019 od 20:00
Za ile?
60 zł

The Dumplings wraca i prezentuje Państwu "Raj", czyli trzecią studyjną płytę duetu, który jest tworzony przez Kubę Karasia oraz Justynę Święs. Nowy album został napisany w całości, a także wyprodukowany i skomponowany przez twórców ‘No Bad Days’, ‘złotych’ oraz ‘Sea You Later’. Natomiast muzycznie jest to ciągle elektropop na bardzo wysokim poziomie, w bardzo charakterystycznym dla zespołu stylu, jednak porównując do produkcji poprzednich jest dużo dojrzalej. Teksty napisane na album są w polskim języku, co otwiera w karierze formacji zupełnie nowy rozdział.

Ich trzeci album jest powrotem do czysto elektronicznych dźwięków z czasów pierwszego albumu. Mniej w nim jasnych i lekkich brzmień, więcej za to tajemnic oraz mroku. Zdecydowali się na to, żeby wszystkie teksty były w języku polskim. Odnajdziecie w nich Państwo liczne odniesienia do różnorakich tekstów kultury, jak na przykład: „Zapach kobiety”, czy literatury Cortazara oraz Tołstoja. Postanowili także na króciutką, jednakże treściwą formę, ponieważ album zawiera osiem utworów.

Błyskotliwy debiut zespołu The Dumplings nastąpił w roku 2013 i sprawił, iż ich muzyką zaczęły interesować się wielkie polskie wytwórnie. Zdobyli w ciągu jednego miesiąca trzynaście tysięcy fanów na samym Facebooku (teraz jest ich sto dwadzieścia tysięcy). Formacja zagrała setki koncertów, tak na festiwalach showcaseowych, jak: The Great Escape, Liverpool Sound City, czy też Europavox we Francji, a także festiwalach regularnych zagranicznych i polskich: Off Festival, Open’er, Grape Festival, Colours of Ostrava i Sziget Festival. Grali również koncerty w Paryżu, Tokio, Meksyku, Londynie, jak również na legendarnym już festiwalu przeznaczonym dla młodych formacji: SXSW w Austin, Teksas.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

„No Bad Days”, z 2014 roku - Fryderyk, kategoria Debiut za rok 2014. Album pojawił się w licznych rankingach, które miały na celu podsumować 2014 rok, między innymi: czwarte miejsce według Dziennikarzy Gazety Wyborczej, dziewiąte miejsce według Onetu. Natomiast „Sea You Later” z 2015 roku zajęło miejsce ósme na OLIS, ponad to uzyskało Status Złotej Płyty (więcej niż piętnaście tysięcy sprzedanych egzemplarzy) i jeszcze, jako wisienka na torcie, nominacja do nagrody Fryderyka, z roku 2015, kategoria Album Roku. Album skomponowany w całości, napisany, a także wyprodukowany przez formację The Dumplings.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 26-go kwietnia 2019 roku, do gdańskiego Staregho Meneżu, znajdującego się przy ulicy Juliusza Słowackiego 23. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 60 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl