The Brag Pack & Kinga Pruś - Koncert
Czy wiecie, że kwartet muzyczny The Brag Pack stanowi międzynarodową formację młodych artystów rozkochanych w jazzie?
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
26 lipca 2018 od 19:00
Za ile?
35 zł

Szanowni Państwo, w imieniu Krystyny Stańko oraz Fundacji Wspólnota Gdańska, mamy zaszczyt zaprosić do Ratusza Kultury w Gdańsku, który znajduje się przy ulicy Opata J. Rybińskiego 25. W Oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się wielkie wydarzenie muzyczne - koncert formacji The Brag Pack and Kinga Pruś.

Czy wiecie, że kwartet muzyczny The Brag Pack stanowi międzynarodową formację młodych artystów rozkochanych w jazzie? Grupa powstała początkiem 2011 roku. Muzycy spotkali się w trakcie studiów w holenderskim Conservatorium van Amsterdam, na Wydziale Jazzu. Wspólna pasja oraz podobne zamiłowania członków kwartetu do gry z silnym napędem, doprowadziły do powstania The Brag Pack. Formacja wykonuje autorskie kompozycje interaktywnie i energicznie, co pozwala stworzyć niezwykle intensywne w odbiorze i spójne w całości widowisko. Urozmaicony repertuar reprezentowany jest przez utwory, które cieszą się nowatorskim podejściem do swingu, a także solidny groovem i free improwizacjami.

Zespół z radością i powodzeniem eksperymentuje z nowym brzmieniem elektronicznej perkusji oraz warstwami dźwiękowymi charakterystycznymi dla współczesnych preferencji i zainteresowań. Kojący głos utalentowanej, młodej wokalistki jazzowej Kingi Pruś z Trójmiasta skontrastowany został z ciężkimi brzmieniami grupy. W efekcie otrzymaliśmy niezwykle barwne aranżacje, niekonwencjonalne formy oraz wyrafinowane rytmy.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na scenie Oliwskiego Ratusza Kultury, 26 lipca zaprezentują się: węgierski saksofonista Daniel Mester, indonezyjski pianista grający na instrumentach klawiszowych Sri Hanuraga, niemiecki basista Paul Rutschka, łotewski perkusista Andris Buikis oraz polska wokalistka Kinga Pruś.

Każdy z wspomnianych artystów pochwalić się może licznymi nagrodami oraz wyróżnieniami otrzymanymi na międzynarodowych festiwalach Jazzu. Zespół promuje intensywnie nową płytę "Just Braggin". Formacja intensywnie koncertowała w Holandii, Indonezji i w Niemczech. Usłyszeć ich można było na scenach prestiżowych klubów oraz podczas festiwali, takich jak amsterdamski Bimhuis, w Hamburgu Birdland, w Batam ASEAN Jazz Festival.

Grupa występowała również kilka razy na polskich scenach. Pojawili się, między innymi, podczas Świdnickich Nocy Jazzowych, sopockiego Jazz Travel, Hanza Jazz Festiwal oraz na festiwalu Jazz Od Nowa. Występy pozwoliły zjednać sobie ogromną sympatię oraz wielkie zainteresowanie publiczności. Grupa została także zaproszona do Elbląga w 2015 roku na Festiwal Jazzbląg i tu okrzyknięto ich odkryciem festiwalu. Należy śmiało stwierdzić, iż muzyka The Brag Pack zawsze spotyka się z wielkim zainteresowaniem, entuzjazmem, a każdy koncert nagrodzony jest owacjami i żywiołową reakcją publiczności. Tak będzie także w Oliwskim Ratuszu Kultury. Zapraszamy 26 lipca do Gdańska!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl