Ted Nemeth / CTRL C Tour - koncert
Muzyka zespołu jest zaś swoistym spotkaniem nostalgii z energią, brudnych kamienic łódzkich oraz czystego szaleństwa, które zamknięto w formie, zarazem zachwycającej, co wprowadzającej w niepokój.
Gdzie?
Wydział Remontowy
Pl. Solidarności 1, 80-958 Gdańsk
Kiedy?
21 kwietnia 2018 od 20:00

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się w granicach trasy koncertowej Ted Nemeth promującej drugi album formacji "CTRL-C". Druga płyta łodzian razem z Ted Nemeth ukazała się w roku 2017. Kolejny już raz za brzmienie albumu odpowiedzialny był Paweł Cieślak, Hasselhoff Studio. Można go zresztą, całkowicie spokojnie uznać za 5-go członka zespołu. Udowodnił to natomiast na poprzedniej płycie, na której z Tedów wycisnął bezkompromisowo to, co w nich najlepsze. Krążek zawiera jedenaście premierowych piosenek.

Ted Nemeth został założony w roku 2010, latem, w mieście Łódź, w garażu, który zresztą nie chce z chłopaków wyjść do tej pory, chociaż oni sami wyszli z niego jakiś czas temu. Muzyka zespołu jest zaś swoistym spotkaniem nostalgii z energią, brudnych kamienic łódzkich oraz czystego szaleństwa, które zamknięto w formie, zarazem zachwycającej, co wprowadzającej w niepokój. Całkiem nieprzypadkowo liryczna warstwa ma tutaj swój wielki udział, ponieważ jako jedni z nielicznych formacji na scenie rodzimej mają teksty pisane w języku polskim, które prezentują głęboki sens. Lider grupy, nazwiskiem Patryk Pietrzak potrafi świetnie trafić w samo sedno poruszanych problemów, ze swego pokolenia.

Prostota, a także swoboda w przekazie, sprawiają, iż całość staje się niezwykle chwytliwa oraz wzbudza sympatię pośród słuchaczy zespołu. Czasami potrafi pozostawić słuchaczy w stanie wielkiego dyskomfortu, z gamą pytań, ale bez choćby jednej sensownej odpowiedzi. Ted Nemeth nie jest zatem zespołem przeznaczonym dla każdego, chociaż każdy powinien posłuchać chłopaków chociaż jeden raz i może zrozumieć. Grali, między innymi u boku zespołów, jak: TLove Alternative, Organek, Pidżama Porno oraz Happysad. W tamtym roku ich płyta debiutancka, pod tytułem: "Ostatni Krzyk Mody” zdobyła łódzką Armatkę Kultury, w zamian za najlepsze co mogłoby się wydarzyć w roku 2016, w tym mieście.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na koncert zapraszamy zatem serdecznie już 21-go kwietnia 2018 roku, do gdańskiego Wydziału Remontowego, znajdującego się przy Placu Solidarności 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl