Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Teatroteka: Wariat

Teatroteka: Wariat
 
Narzucono mu więc rolę "wariata", on ją zaakceptował i dzięki temu jego twórczość odniosła wielki oraz niespodziewany sukces.
gdzie?Teatr na Plaży w Sopocie
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
kiedy?5 listopada 2017 od 16:00
za ile?12 zł
organizatorTeatr na Plaży

Teatr na Plaży prowadząc współpracę z Wytwórnią Dokumentalnych oraz fabularnych Filmów bardzo serdecznie Państwa zapraszają na teatralno-filmowy cykl, noszący tytuł: "Teatroteka".

Jest to zupełnie nowy etap w jakimkolwiek myśleniu o teatralnych ekranizacjach, w kontekście artystycznym, a także w kontekście realizacyjnym. Ekranizacje te tworzą młodzi, często także debiutujący twórcy. Wspierają ich w przedsięwzięciach najnowsze technologie oraz infrastruktury filmowe, co pozwala na zrealizowanie ciekawych utworów nowatorskich. Od samego początku projektowi przyświeca cel - bardzo szerokiej dystrybucji, jak również dostępności.

Wariat
Bohater tej opowieści, jakże groteskowej, to pisarz. W imię artystycznej wolności odmawia on uczestniczenia we wszędobylskich "układach". W związku z czym pisarz zostaje uznany za "wariata" przez dalsze i bliższe otoczenie. Przyjmuje tą rolę bez słowa sprzeciwu, postanawia, że zostanie od teraz psem, co zmusza go do podjęcia leczenia psychiatrycznego. W momencie, kiedy trafia do szpitalnego odosobnienia, staje się on zwłaszcza dla lekarzy niepojętym wręcz przykładem chorego, który wpędza się w ten stan na swoje życzenie. Narzucono mu więc rolę "wariata", on ją zaakceptował i dzięki temu jego twórczość odniosła wielki oraz niespodziewany sukces. Jest to więc spektakl traktujący o wyalienowaniu, niezrozumieniu oraz o samotności artystycznej.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Zapraszamy już 5-go listopada 2017 roku, do sopockiego Teatru na Plaży, znajdującego się przy Al. Franciszka Mamuszki 2. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00, zaś bilety wstępu kosztują 12 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl