Teatr przy Stole: „Gdzieś i około” Anny Jabłońskiej

Teatr przy Stole: „Gdzieś i około” Anny Jabłońskiej
Źródłem tekstu, który zaprezentujemy w naszym Teatrze przy Stole będzie opublikowany w roku 2018 dzięki Agencji Dramatu oraz Teatru ADiT antologia, pod tytułem: „Współczesna dramaturgia ukraińska.
Gdzie?
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Dworek Sierakowskich
Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot
Kiedy?
13 maja 2019 od 18:30
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Teatr zwany przy Stole zaprezentuje przed Państwem sztukę z kanonu nowej ukraińskiej dramaturgii. To będzie przewrotna komedia, autorstwa Anny Jabłońskiej, która przygląda się swym postacią z przekorą, ale i z uszczypliwością, a głównie czułością. „Gdzieś i około” - przekład tekstu sztuki Anna Korzeniowska-Bihun zostanie przeczytany przez aktorów, związanych ze znanym Teatrem Wybrzeże: Michał Jaros, Katarzyna Dałek, Krzysztof Gordon oraz Piotr Łukawski.

Opieka reżyserska nad przedstawieniem przypadła w udziale Krzysztofowi Gordonowi. Małgorzata Jarmułowicz - profesor UG przedstawi natomiast prelekcję dotyczącą kulisów powstawania przedstawienia, twórczości oraz życia Jabłońskiej, a także antologii, pod tytułem: „Współczesna dramaturgia ukraińska”, a stamtąd właśnie pochodzi dramat, który prezentujemy.

Źródłem tekstu, który zaprezentujemy w naszym Teatrze przy Stole będzie opublikowany w roku 2018 dzięki Agencji Dramatu oraz Teatru ADiT antologia, pod tytułem: „Współczesna dramaturgia ukraińska. Od A do Ja”. To książka, która jest zbiorem 8 sztuk w przekładzie i wyborze Anny Korzeniowskiej-Bihun. Wyróżniają się zaś odmiennym stylem - znajdą tutaj Państwo i dramaty, które eksperymentują z językiem i formą, jak również te bardziej tradycyjne, czy groteskowe komedie pokazujące instytucjonalne wypaczenia i poetyckie obrazy samotności, czy desperacji. Utwory jednak połączyła empatia dla ludzi znajdujących się w skrajnej sytuacji, która próbuje wypracować strategie przetrwania tej burzliwej rzeczywistości.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Pośród autorów antologii prócz zmarłej tragicznie Anny Jabłońskiej są cenieni w Polsce i poza jej granicami dramatopisarze: Natalia Błok, Pawło Arje, M. Masza Wakuła, Tetiana Kycenko, Ołeksandra Hromowa, Olga Maciupa i Dima Łewycki.

Zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 13-go maja 2019 roku, do Towarzystwa Przyjaciół Sopotu Dworku Sierakowskich, znajdującego się przy ulicy Czyżewskiego 12. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 18:30.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl