Teatr przy Stole: Dramat obyczajowy „Ostatni tramwaj” L. Razumowskiej

Teatr przy Stole: Dramat obyczajowy „Ostatni tramwaj” L. Razumowskiej
Zaczynają wspominać, odżyły dawne marzenia, pojawiają się wspólne plany na przyszłość, ale przede wszystkim na nowo obudziła się nadzieja...
Gdzie?
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Dworek Sierakowskich
Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot
Kiedy?
12 lutego 2018 od 18:30
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Każdy z nich przekroczyło już próg lat 60. Każde z nich jest samotne. Nagle, po 30-stu latach, wieczorem, spotykają się na ulicy. Ona sprzedaje tanie kosmetyki i papierosy. Natomiast on kiedyś grał w filmach, zapowiadał się na dobrego aktora, został jednak żebrakiem. Na obydwojgu czas zostawił ogromne ślady. Nie poznali się wzajemnie. Rozmawiali ze sobą, jak dwójka obcych sobie ludzi. On próbuje nawiązać znajomość, natomiast dla niej jest zwykłą konkurencją, przez to nie jest przyjaźnie nastawiona, odpowiada opryskliwie. Zupełnym przypadkiem w końcu uświadamiają sobie, że znają się od wielu, wielu lat. Zaczynają wspominać, odżyły dawne marzenia, pojawiają się wspólne plany na przyszłość, ale przede wszystkim na nowo obudziła się nadzieja...

Już 12.02.2018 roku o godzinie 18:30 mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa do Dworku Sierakowskich, by obejrzeć niezwykle wzruszającą oraz ciepłą sztukę, która uświadomi nas o tym, jak ważna jest bezinteresowność i życzliwość wobec innych ludzi. Tego dnia prezentować będziemy Państwu dramat obyczajowy pod tytułem "Ostatni tramwaj"- Ludmiły Rozumowskiej. Przełożyli: Waldemar Kotas i Jan St. Trzos. Tekst interpretować będą aktorzy z Teatru Wybrzeże, a wśród nich: Alina Lipnicka wraz z Krzysztofem Gordonem. Odczytanie tej wyjątkowej sztuki, poprzedzać będzie prelekcja profesor Małgorzaty Jarmułowicz, będącej opiekunem artystycznym projektu oraz teatrologiem.

Ludmiła Rozumowska urodziła się w roku 1946 w Rydze, jest aktorką oraz dramatopisarką. Studia kończyła w Leningradzie, absolwentka studiów w Instytucie Teatru, Muzyki i Sztuki Filmowej. Jednakże później swoje kwalifikacje wciąż doszkalała w Rosji w moskiewskim Instytucie Teatralnym. Na swoim koncie ma takie sztuki jak: "Do domu", "Sad bez ziemi", "Droga Pani Heleno", "Plac Św. Włodzimierza".

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Otoczenie uważa ją za godną kontynuatorkę oraz następczynie Czechowa, która życie pokazuje takim, jakie jest, nie upiększa. Niegdyś, często w Związku Radzieckim zakazywano wystawiania ich sztuk, ponieważ cechowała je krytyka rzeczywistości sowieckiej oraz bezkompromisowe i ostre ukazywanie losów współczesnych ludzi.

Jest dramatopisarką, która za ulubione postaci, obrała sobie zwykłych ludzi, rozczarowanych życiem, zmęczonych kłopotami, ale pomimo tego- wiernych wartościom i gotowych na to, by świat zmienić na lepszy.

Serdecznie zapraszamy, wstęp bezpłatny.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl