Teatr Gudeko - Dziwna para
Oskar (Żak), czyli dziennikarz sportowy jest dopiero co rozwiedzionym i kochającym wszelkie uroki życia wielkim bałaganiarzem.
Gdzie?
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu - Duża Scena
Marszałka Józefa Piłsudskiego 67, 50-019 Wrocław
Kiedy?
26 listopada 2018 od 20:00
Za ile?
70 zł
Organizator
Teatr Muzyczny Capitol

Uwielbiający uroki życia sportowy dziennikarz, bałaganiarz i racjonalista Oskar Madison, tak mocno korzystał z uciech, iż musiał rozstać się ze swoją żoną. Dzięki temu zyskał więcej czasu na swe różnorakie zainteresowania, jak między innymi cotygodniowe partie pokerowe ze swymi przyjaciółmi.

Wielki i legendarny już hit Broadway’u najczęściej wystawianego amerykańskiego komediopisarza na świcie, czyli Neila Simona. Jest on jedynym żyjącym pisarzem, który posiada teatr swego imienia na samym Broadway’u. Niemalże wszystkie sztuki artysty przeniesione zostały na ekran, i także w kinie mają wielkie powodzenie. Natomiast w ekranizacji sztuki, pod tytułem: "Dziwna para" wystąpili Walter Mathau oraz Jack Lemmon. Ponad to zobaczą Państwo rodzimych i wspaniałych komediowych aktorów.

Dziwna para, jak w tytule sztuki, spotyka się ze sobą na cotygodniowych pokerowych partiach: Oskar (Żak), czyli dziennikarz sportowy jest dopiero co rozwiedzionym i kochającym wszelkie uroki życia wielkim bałaganiarzem. Zaś Feliks (Barciś/Braciak) to pedantyczny domator, histeryk oraz hipochondryk. Kiedy również jego małżeństwo rozpada się, Oskar troszcząc się o los przyjaciela, proponuje, by ten wprowadził się do jego domu. Zderzenie dwóch jakże odmiennych charakterów, które jest przezabawne, ciepłe oraz dowcipne. Życzymy Wam zatem dobrej zabawy. Zdaniem samego Edwarda Dudka Dziewońskiego, który jest jednym z najznakomitszych kabaretowych artystów oraz znawcą repertuaru lekkiego: Neil Simon o komedii wie już wszystko.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Wystąpią przed Wami: Artur Barciś, Viola Arlak, Cezary Żak, Piotr Skarga, Wojciech Wysocki, Witold Wieliński i Agnieszka Michalska. Spektakl w reżyserii Wojciecha Adamczyka, zaś scenografią zajmował się Wojciech Stefaniak. Sztuka w tłumaczeniu Henryka Krzeczkowskiego.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 26-go listopada 2018 roku, do wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol - Dużą Scena, znajdującego się przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 67. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 70 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl